Кількість табелів у календарному місяці

958

Запитання

Скільки табелів обліку використання робочого часу складати в календарному місяці: один чи два?

Відповідь

Обов’язок роботодавця — забезпечити достовірний облік виконуваної працівником роботи (ч. 2 ст. 30 ЗУ «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР). Обліковують, як працівники використовують робочий час, за допомогою табеля.


Табель обліку використання робочого часу заповнюють двічі:

  • за першу половину місяця — для розрахунку зарплати за першу половину місяця;
  • за весь місяць — для розрахунку зарплати за місяць та складання місячної та квартальної статистичної звітності.
☝ Як табелювати відсутність на роботі: 5 настанов

Табелі ведуть щомісяця на всіх працівників. Табель — підстава нарахувати зарплату працівнику, а ще джерело відомостей для державних статистичних спостережень із праці.

Зарплату виплачують працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором, але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів (ст. 115 КЗпП).

Форму державного статистичного спостереження № 1-ПВ (місячна) роботодавці подають до територіального органу державної статистики не пізніше 7-го числа місяця, наступного за звітним періодом (наказ Держстату від 10.06.2016 № 90).

Наприкінці місяця у табелі підраховують загальну кількість відпрацьованих днів/годин і днів/годин неявок на роботу.

Відновлення бронювання у Дії

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про оголошення простою через відключення світла та тепла

Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
19181

Захист працівників під час роботи при низьких температурах: про що має знати кадровик

Захист працівників під час роботи при низьких температурах є важливим аспектом охорони праці. Який має бути оптимальний температурний режим на робочому місці? При якій температурі скорочується робочий день? Які особливості нормативного регулювання має робота при низькій температурі? Усі відповіді — у статті.
25731

Запровадження гнучкого режиму роботи на підприємстві

За письмовим погодженням між працівником і роботодавцем незалежно від форми власності для працівника можна встановити гнучкий режим робочого часу. Гнучкий графік роботи регулюється ст. 60 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП). Які особливості має гнучкий графік роботи під час воєнного стану читайте у статті
14896

Перехід на зимовий час 2024 в табелі обліку та графіках змінності

Переведення годинника на зимовий час — це практика, коли годинники переводять назад на одну годину, щоб використовувати світловий день більше вранці та зекономити електроенергію. Відтак, у ніч з 26 на 27 жовтня українці переведуть свої годинники на годину назад. Що має врахувати роботодавець, кадровик та працівник під час осіннього переведення часу?
22053

Тривалість робочого часу водіїв

Належним чином сформовані графіки роботи (змінності) водіїв колісних транспортних засобів з додержанням норм робочого часу та відпочинку є запорукою правильного обліку робочого часу водіїв
7572