Як табелювати «перехідні» відпустки

1052

Запитання

Як правильно табелювати відпустку працівника, що починається в одному календарному місяці, а закінчується в наступному?

Відповідь

Обліковуйте дні та години відсутності працівника окремо за кожен календарний місяць.

Роботодавець обліковує робочий час за кожний робочий день/зміну в табелі обліку використання робочого часу (далі — табель). Табель відкривають щомісяця.

Проставляйте відмітки в табелі про причини неявок через відпустку тільки на підставі наказу про надання відпусток.

Тривалість відпусток розраховують у календарних днях (ч. 1 ст. 5 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР). Тому всі календарні дні перебування працівника у відпустках позначайте кодами, які відповідають певному виду відпусток.


Кількість годин, не відпрацьованих через відпустку, проставляйте лише у дні, які є робочими за графіком роботи працівника. Кількість годин у такі дні має дорівнювати кількості годин, що були б робочими за графіком роботи.

Кількість таких невідпрацьованих днів і годин відбивайте у другій половині табеля у графі «Не відпрацьовано, з причин за місяць» (коди 8–10, 11–15, 17, 22, 18). Далі включайте до суми дні й години, що зазначаєте у графі «Всього неявок».

Якщо йдеться про оплачувану відпустку — щорічну, соціальну тощо, бухгалтер нарахує працівникові зарплату за весь час відпустки на підставі наказу про відпустку, а інформацію в табелі використає, коли складатиме статистичну звітність.

Ольга Догадіна, провідний експерт Експертус Кадри

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на вебінар «Перевірки Держпраці під час воєнного стану», який відбудеться 23 травня. Спікер — посадова особа Держпраці. У програмі — підстави для перевірки, як уникнути штрафів, різниця між трудовим договором і ЦПХ.

❗️Якщо хочете отримати персональну відповідь від посадової особи Держпраці, поставте запитання до 20 травня включно в чат вебінару❗️

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

Перевірки Держпраці під час воєнного стану

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Скорочена тривалість робочого часу

У кадровій практиці скорочену тривалість робочого часу часто плутають із неповним робочим часом. А це — поняття різні. Зі статті дізнаєтеся, кому встановлюється скорочений робочий час та чим він відрізняється від неповного.
20879

Табель обліку робочого часу: як правильно вести

Табель робочого часу — підстава для нарахування зарплатні працівникам. Хто підписує табель обліку робочого часу? Який порядок ведення табелю обліку робочого часу? Як відмічається відпустка без збереження заробітної плати в табелі? Які особливості заповнення передбачає табель обліку робочого часу, зразок заповнення у разі зміни в обліку робочого часу? Відповіді на ці важливі питання а також реальний приклад заповнення табелю обліку робочого часу ви знайдете у статті.
404196

Перехід на літній час 2024 в табелі обліку та графіках змінності

Переведення годинника на літній час передбачає додавання однієї години до поточного часу. Це зміна, яка зазвичай відбувається весною для економії енергії та кращого використання світлового дня. Про те, чи варто відображати весняне переведення годинника в табелі обліку використання робочого часу та які особливості має перехід на літній час 2024 року — читайте у статті.
1160

Неповний робочий час: запровадження, оплата, табелювання

Неповний робочий час — це один із видів тривалості робочого часу, передбачений законодавством. Установити його можна як під час прийняття на роботу, так і згодом. Які алгоритми запровадження неповного часу з ініціативи працівника та роботодавця? Як встановити на неповний робочий час в умовах воєнного стану?
132560

Підсумований облік робочого часу

Підсумований облік робочого часу — досить поширене явище на практиці. Однак, невизначеності в законодавстві щодо окремих його елементів викликають низку питань. Зокрема, які характеристики має підсумований облік робочого часу і оплата праці, як закріплюється підсумований облік робочого часу в колективному договорі, чи має свої особливості підсумований облік робочого часу для сумісників. Тож розглянемо умови та порядок, за яким застосовується підсумковий облік робочого часу
36825