Переведення спеціаліста виконавчого органу ОМС на посаду старости села

5615

Запитання

Як перевести спеціаліста виконавчого органу ОМС на посаду старости села?

Відповідь

Є кілька варіантів переведення, тож оберіть для себе найзручніший.

Порядок та правові гарантії перебування на службі в ОМС визначає Закон України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 07.06.2001 № 2493-III (далі — Закон № 2493).

Закон № 2493 не містить заборони переводити посадових осіб місцевого самоврядування з невиборної посади на виборну і навпаки.

Посади спеціалістів виконавчих органів ОМС та старости села належать до різних категорій посад. Посади спеціалістів виконавчих органів сільської ради належать до сьомої категорії посад, а старости села — до шостої категорії (ч. 1 ст. 14 Закону № 2493). Тож в цій ситуації йдеться про просування по службі.

Які категорії посад передбачені в ОМС

Просування по службі в ОМС відбувається в порядку, передбаченому законом (ст. 19 Закону № 2493).

Окрім того, на відміну від посад спеціалістів виконавчих органів ОМС посада старости є виборною посадою (ч. 1 ст. 3 Закону № 2493). Старосту затверджує сільська, селищна, міська рада на строк її повноважень за пропозицією відповідного сільського, селищного, міського голови (ч. 1 ст. 54-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 № 280/97-ВР).

На посадових осіб місцевого самоврядування поширюється дія законодавства України про працю, враховуючи особливості, передбачені Законом № 2493 (ч. 3 ст. 7 Закону № 2493).

КЗпП передбачає можливість переведення працівника за його згодою на іншу роботу на тому ж підприємстві (ч. 1 ст. 32 КЗпП).

Варіанти переходу

Є три варіанти переходу:

1. Звільніть працівника з посади спеціаліста у зв’язку з переходом на виборну посаду (п. 5 ст. 36 КЗпП)

Після цього призначте на посаду старости у зв’язку з затвердженням на посаду сільською радою.

Переваги: після закінчення повноважень посадова особа має право повернутися на посаду спеціаліста виконавчого органу ОМС (ст. 118 КЗпП). У такому випадку на посаду спеціаліста приймайте нового працівника за строковим трудовим договором на час перебування на виборній посаді попереднього працівника.

Недоліки: з працівником необхідно провести повний розрахунок, зокрема виплатити компенсацію за невикористані відпустки. Робочий рік для відпусток відраховуватимете від дати призначення на посаду старости. Відтак, щоб отримати право на щорічну відпустку необхідно буде відпрацювати не менше шести місяців. Якщо, звичайно, працівник не має права оформити відпустку повної тривалості до закінчення шестимісячного строку.

Як звільнити працівника, обраного на виборну посаду

Особову справу спеціаліста виконавчого органу ОМС закривають і формують нову особову справу старости села.

Перед початком роботи посадової особи на посаді старости необхідно повідомити ДПС про прийнятого працівника.

2. Переведіть працівника на посаду старости села у зв’язку з затвердженням на посаді сільською радою

Переваги: трудовий договір з працівником продовжується. Не розраховуєте працівника, а відтак не змінюється робочий рік для відпусток. Не потрібно закривати одну особову справу та формувати іншу, повідомляти ДПС про прийнятого працівника.

Недоліки: працівник втрачає право повернутися на посаду спеціаліста виконавчого органу ОМС після закінчення повноважень на посаді старости.

3. Переведіть спеціаліста виконавчого органу ОМС на посаду старости села до закінчення повноважень на посаді старости

Після цього прийміть іншу особу на посаду спеціаліста виконавчого органу ОМС за строковим трудовим договором на час перебуванні попередньої посадової особи на посаді старости.

Оптимальний варіант вирішення ситуації. Працівник не втрачає права повернутися на «свою» посаду, не змінюється робочий рік для відпусток, не потрібно проводити повний розрахунок, закривати одну особову справу та формувати іншу, повідомляти ДПС про прийнятого працівника.

Штрафи 2022

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильнои

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Види переведення на іншу роботу

Переведення на іншу роботу — важлива процедура, яка потребує чіткого дотримання трудового законодавства. Така зміна може бути ініційована як працівником, так і роботодавцем, і має як юридичні, так і практичні наслідки. Як перевести працівника на іншу роботу законно та швидко? Чи можливе переведення на іншу посаду за заявою працівника? Чи передбачає переведення працівника на іншу посаду запис в трудовій книжці? Чи змінюється тривалість щорічних додаткових відпусток після переведення на іншу роботу? Що потрібно врахувати при переведенні на іншу посаду? Відповіді — у статті.
31660

Як оформити наказ про переведення на іншу посаду

Роботодавець може перевести працівника на іншу посаду тільки за його згодою (ч. 1 ст. 32 КЗпП). Ініціювати переведення можуть працівник або роботодавець. Скачати зразок наказу про переведення за новим стандартом ви зможете у матеріалі
266499

Зразок заяви про переведення на іншу посаду

У разі переведення працівника на іншу посаду, його згоду фіксують письмово. Якщо роботодавець пропонував переведення усно, працівник висловлює згоду в заяві. Зазвичай — це заява у довільній формі, оскільки нормативні документи не визначають чіткої форми згоди працівника на переведення на іншу посаду
131471

Відмінність переведення від переміщення

В умовах кризових явищ в економіці України компанії починають шукати шляхи для оптимізації виробничого процесу, покращення ефективності їх організаційної структури та збільшення обсягів і результатів трудових показників працюючих осіб. Одним з інструментів для здійснення організаційних змін всередині компанії є переміщення і переведення працівників. Наші експерти підготували важливу інформацію про відмінність переведення від переміщення у цій статті.
12142

Порядок переведення на іншу посаду

Переведення працівників на іншу постійну роботу — це зміна умов трудового договору, що передбачає переведення працівника на іншу посаду або до іншого структурного підрозділу в межах підприємства, установи чи організації. Що передбачає порядок переведення на іншу роботу, які є види переведень, чи можливе переведення з декретного місця на постійне місце роботи та переведення на нижчеоплачувану роботу — читайте у статті.
63434