Відповідь
Штатний розпис — документ, що встановлює для підприємства структуру, штат і посадові оклади працівників. Так як у штатному розписі фіксують назви посад, чисельність персоналу та оклади за кожною посадою, не варто ознайомлювати працівників з цим документом, що не порушити Закон України «Про захист персональних даних» від 01.06.2010 № 2297-VI.
Що робити, якщо працівник наполягає на ознайомленні зі штатним розписом
Для того щоб змінити посадовий оклад, роботодавець видає наказ про зміни до штатного розпису або про затвердження штатного розпису в новій редакції. У наказі керівник кадрової служби отримує доручення підготувати індивідуальні накази про зміну посадових окладів конкретним працівникам.
Підприємство самостійно визначає свою організаційну структуру та здійснює розрахунок середньосписочної чисельності працівників. Наш калькулятор середньооблікової кількості працівників допоможе обрахувати таку кількість за вибраний період часу.
Штатний розпис затверджують у процесі створення організації, а потім, як правило, на кожен наступний рік — навіть, якщо жодних змін не вносили.
Штатний розпис — це офіційний документ організації, який детально описує її структуру, чисельність працівників, їхні посади та відповідні оклади. Що саме буде містити у собі штатний розпис 2025 року? Яка форма штатного розпису на 2025 рік буде актуальною? Відповіді на питання — у статті.
Підприємство реорганізується, змінюється назва або форма власності. У деяких працівників зміниться назва посади і код за Класифікатором професій. Як правильно оформити такі зміни? Що робити з працівниками, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та у щорічній відпустці? Чи потрібно складати і затверджувати нову номенклатуру справ, якщо зміни відбуватимуться з 1 грудня? Що робити з особовими справами і картками П-2? Філія без права юридичної особи перетворюється у відділення філії, як це вплине на роботу відділу кадрів?
Якщо ви вже підготували штатний розпис на 2025 рік, настав час офіційно затвердити його і ввести в дію відповідним наказом. Це важливий крок для забезпечення належного функціонування організації та відповідності вимогам трудового законодавства.