Відповідь
Порядок застосування дисциплінарних стягнень визначено статтею 149 Кодексу Законів про працю України (КЗпП), в якій не встановлено вимоги до обов’язкового проведення службового розслідування при порушенні працівником трудової дисципліни. Натомість зазначено, що до застосування дисциплінарного стягнення власник або уповноважений ним орган повинен зажадати від порушника трудової дисципліни письмових пояснень (ч. 1 ст. 149 КЗпП).
Отже, прийняття керівником підприємства рішення про оголошення догани працівнику на підставі його пояснювальної записки є правомірним.
Утім, оскільки на підприємстві затверджено Порядок проведення службового розслідування, то до Порядку доцільно включити норму, наприклад, «рішення про доцільність проведення службового розслідування та створення комісії для проведення службового розслідування приймає директор підприємства».
Одним із заходів стягнення, що передбачені чинним трудовим законодавством України за порушення трудової дисципліни, є догана. Для того, щоб оголосити догану, слід розуміти її правову природу та особливості застосування. Експерти підготували інформацію щодо винесення догани та її оформлення
За що роботодавець має право притягнути працівника до дисциплінарної відповідальності, який порядок та строки оголошення догани, — у статті є відповіді на ці та інші важливі запитання щодо того, як правильно оголосити догану працівнику.
Після того, як складте акт щодо пояснень працівника, можете оголосити догану. Зробіть це у наказі
Догана з працівника знімається автоматично, після закінчення одного року з дня накладення дисциплінарного стягнення. Щоб достроково зняти догану, необхідно видати наказ. Ми підготували для вас зразок наказу про зняття догани.
Притягнення працівника до дисциплінарної відповідальності — процедура не з найприємніших. Проте час від часу роботодавцю доводиться розслідувати обставини, за яких працівник вчинив дії, що можуть бути підставою для його притягнення до дисциплінарної відповідальності. Враховуючи, що службове розслідування КЗПП не регулюється, виникають наступні питання: як провести службове розслідування на підприємстві, у яких випадках проводиться службове розслідування, як скласти акт службового розслідування? Відповіді ви знайдете у статті