Звільнення з ініціативи роботодавця під час лікарняного у випадку тимчасової втрати працездатності працівника: правомірно чи ні

2350
Автор
порталу «Кадровик-01»

Запитання

Чи можна звільнити працівника з займаної посади під час лікарняного, у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності?

Відповідь

Не можна звільнити працівника з ініціативи власника або уповноваженого ним органу в період його тимчасової непрацездатності (ч. 3 ст. 40 КЗпП). Виключення зазначено у п. 5 ч. 3 ст. 40 КЗпП нез’явлення на роботу протягом більш як чотирьох місяців підряд внаслідок тимчасової непрацездатності, не рахуючи відпустки по вагітності і родах, якщо законодавством не встановлений триваліший строк збереження місця роботи (посади) при певному захворюванні.

За працівниками, які втратили працездатність у зв’язку з трудовим каліцтвом або професійним захворюванням, місце роботи (посада) зберігається до відновлення працездатності або встановлення інвалідності, а також у період перебування працівника у відпустці. Це правило не поширюється на випадок повної ліквідації підприємства, установи, організації.

У інших випадках, у відповідності до вимог ст. 38 КЗпП, згідно з якою працівник має право розірвати трудовий договір, коли він сам є ініціатором звільнення, попередивши про це власника або уповноваженого ним орган за два тижні, таке звільнення допускається під час знаходження його на лікарняному, у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, оскільки дана норма чинного законодавства не містить будь-якої заборони.

Звільнення працівника можливе під час знаходження його на лікарняному, у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, за угодою сторін згідно ч. 1 ст. 36 КЗпП.

За матеріалами ГУ Держпраці у Дніпропетровській області

Актуально про відпустки

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

HR-аналітика: новий ключ до ефективного управління персоналом

У сучасному світі бізнесу, де швидкі зміни на ринку праці, технології та методи управління персоналом постійно розвиваються, HR-аналітика стає незамінним інструментом для кадровиків. Вона дозволяє не тільки покращити процеси, що стосуються працівників, але й приймати більш обґрунтовані та ефективні рішення на основі реальних даних. У цій статті розглянемо, як визначити потреби у навчанні працівників та які аналітичні інструменти для оцінки продуктивності працівників є найбільш дієвими.
51

Наказ про підвищення кваліфікації працівників

Одна з основних складових успішного підприємства — безперервний процес професійного розвитку працівників. Саме кваліфікований персонал забезпечує сталий розвиток підприємства. Дізнайтеся про гарантії працівникам на час підвищення кваліфікації та скачайте зразок відповідного наказу.
48631

Курси кадровиків

Здобувати освіту онлайн — не лише тренд, а й спосіб зекономити час і кошти на дорогу, підлаштувати під себе розклад і перейняти досвід від кращих фахівців у своїй галузі. Які дистанційні курси для кадровиків обрати?
17330

Зразок Акта про знищення документів

Документи, строк зберігання яких закінчився, включають до Акта про вилучення для знищення документів, не внесених до НАФ. Форму Акта та порядок його складання, погодження та затвердження встановлюють Правила організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затверджені наказом Мін’юсту від 18.06.2015 № 1000/5
75286