Чи можна запровадити колективну матеріальна відповідальність на ділянці пакування товару

993

Запитання

Відповідь

Дійсно, при спільному виконанні працівниками окремих видів робіт, пов’язаних зі зберіганням, обробкою, продажем (відпуском), перевезенням або застосуванням у процесі виробництва переданих їм цінностей, коли неможливо розмежувати матеріальну відповідальність кожного працівника і укласти з ним договір про повну матеріальну відповідальність, може запроваджуватися колективна (бригадна) матеріальна відповідальність (ст. 135-2 КЗпП).

Застосовувати такий вид матеріальної відповідальності можна лише у випадках, коли працівники виконують один з видів робіт, що включені до Переліку робіт, при виконанні яких може запроваджуватися колективна (бригадна) матеріальна відповідальність, затвердженого наказом Мінпраці України від 12.05.1996 № 43 (далі — Перелік № 43),

Єдиний пункт Переліку № 43, який містить неконкретизовані види робіт — це пункт 13: роботи, пов’язані з переробкою сировини, виготовленням або комплектуванням готових виробів.

Однак пакування не є жодним з перелічених виробничих процесів. Тож, укладення договору про колективну (бригадну) матеріальну відповідальність буде безпідставним.

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильнои

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Види матеріальної відповідальності працівників

Матеріальна відповідальність є важливою складовою трудових відносин, що забезпечує баланс між правами і обов’язками працівників та роботодавців. Вона полягає у зобов'язанні працівника відшкодувати збитки, завдані підприємству, внаслідок порушення трудових обов’язків, недбалості чи неналежного виконання посадових обов'язків. Законодавство передбачає різні види матеріальної відповідальності працівників, що дозволяє враховувати специфіку порушень і рівень їх тяжкості.
21582

Правила оформлення договору про повну матеріальну відповідальність з працівником

Повна матеріальна відповідальність базується на договірних засадах, коли між працівником і підприємством укладається письмовий договір про прийняття на себе працівником повної матеріальної відповідальності. Про правила та умови укладення договору про повну матеріальну відповідальність з працівником читайте у статті
140611

Обмежена матеріальна відповідальність працівників

Обмежена матеріальна відповідальність — це матеріальна відповідальність працівника за заподіяну роботодавцеві майнову шкоду в розмірі такої шкоди, але більше ніж розмір середнього місячного заробітку такого працівника.
19406

Топ 4 сфери трудових відносин, помилки в яких коштували понад 1 мільярд гривень

Загальна сума штрафів за результатами інспекційних перевірок у сфері праці становить понад 1,6 млрд грн. На що звернути увагу кадровику, щоб запобігти матеріальній, кримінальній та адміністративній відповідальності
6780