Відповідь
Уведіть до табеля додатковий код для позначення відпустки при народженні дитини.
Експерт розклав оформлення відпустки на кроки; систематизував, де керуватися законом, а де — урядовим порядком; застеріг від хибних дій. Оформити відпустку за 15 хвилин допоможуть інструкція та зразки документів
Відпустку при народженні дитини батькові передбачає стаття 19-1 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР.
Типову форму табеля обліку використання робочого часу № П-5 (далі — форма П-5) Держстат розробив і затвердив наказом від 05.12.2008 № 489. Тому форма П-5 не передбачає окремого коду та спеціальної позначки для відпустки при народженні дитини.
Форма П-5 — рекомендована, тож можете:
- змінювати її, якщо збережете передбачені показники щодо явок та неявок працівників;
- доповнювати графами і кодами, необхідними для обліку робочого часу.
Уведіть до форми П-5 додатковий код, що не збігатиметься з передбаченими у формі П-5, наприклад «ВН». Закріпіть у локальних актах уведення додаткового коду: доповніть наказ про затвердження форми П-5 або Положення про облік використання робочого часу на підприємстві. Позначайте цим кодом усі календарні дні, крім святкових і неробочих, що припадають на період відпустки.
Табель: форма і зміст, настанови і табу
Працівник, який навчається заочно, приніс довідку-виклик на сесію. Який порядок надання відпустки у зв’язку з навчанням та чи є обмеження в наданні навчальних відпусток під час воєнного стану? Детально про навчальні відпустки і їх тривалість — у статті зі зразками заяви, наказу та довідки-виклику
Законодавство про відпустки в Україні передбачає надання щорічно додаткової оплачуваної відпустки працівникам із дітьми
Наприкінці кожного року підприємства затверджують графік відпусток працівникам. Іноді у працівників виникає необхідність використати відпустку поза графіком. Щоб це реалізувати, зокрема, — працівник має написати заяву про перенесення відпустки на інший період.
Для працівників, які виховують неповнолітніх дітей або повнолітню дитину — інваліда з дитинства підгрупи А І групи, законодавство гарантує право на соціальну відпустку.
Право на щорічну основну відпустку мають усі працівники. Зміни в законодавстві через воєнний стан торкнулися і відпусток. Тож, як надається щорічна основна відпустка та які її особливості, роз’яснюємо у статті.