Чи втратить право на компенсацію ЄСВ роботодавець, якщо працевлаштована на нове робоче місце в пріоритетних видах економічної діяльності працівниця йде у відпустку по вагітності та пологах, а відтак — у відпустку для догляду за дитиною до 3 років?
Відповідь
Так, ЄСВ компенсуватимуть лише за фактично відпрацьований час протягом першого року з дня працевлаштування.
Порядок компенсації роботодавцям витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування затверджено постановою КМУ від 15.04.2013 № 347 (далі — Порядок № 347).
Термін «компенсація» в Порядку № 347 означає відшкодування роботодавцю фактичних витрат на ЄСВ за місяць, в якому сплачено внесок.
Компенсують витрати на сплату ЄСВ за безробітного, якого прийнято за направленням центру зайнятості на нове робоче місце.
Компенсацію виплачують протягом року з дня працевлаштування безробітного (п. 5 Порядку № 347).
Майя Шурко, начальник відділу по роботі з роботодавцями Київського міського центру зайнятості
Роботодавець зобов’язаний подавати до центру зайнятості інформацію щодо масового вивільнення працівників у зв’язку зі змінами в організації виробництва й праці, у т. ч. ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників організації незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання за два місяці до вивільнення
Пам’ятайте, що працевлаштування працівників квотних категорій може мати фінансовий зиск для підприємства. А от необґрунтована відмова у прийнятті, якщо квота не виконана, — гарантований візит інспектора Держпраці
Якщо середньооблікова чисельність штатних працівників становить 20 осіб, на підприємстві має бути один працівник передпенсійного віку. Інакше — штраф. За яких умов та скільки заплатять роботодавці за невиконання квоти?
Сервіс «Електронний кабінет роботодавця» на сайті служби зайнятості дає змогу публікувати вакансії і переглядати резюме пошукачів роботи, звітувати про потребу в кадрах. Більше про можливості для роботодавців — у статті.
Нерідко трапляється, що на підприємстві працюють працівники, які до цього тривалий час працювали за кордоном. Чи враховувати цей період до стажу для оплати тимчасової непрацездатності, призначення допомоги з безробіття, пенсії? Які документи підтверджують страховий стаж, набутий за кордоном? Окрім відповідей на ці запитання, у статті також знайдете перелік країн, з якими Україна уклала відповідні міжнародні договори.