Випробування робітнику строком на 3 місяці: чи можна встановити

466

Запитання

У заяві про прийняття на роботу за робітничою професією працівник зазначив про випробувальний строк на 3 місяці. Чи можна встановити такий строк випробування, якщо законодавством передбачено для робітничих професій передбачено лише 1 місяць?

Відповідь

При прийнятті на роботу робітників роботодавець не має права встановити строк випробування більше одного місяця, попри те, що умова про встановлення більшого строку випробування передбачена у заяві працівника. Норма закону, передбачена статтею 27 КЗпП щодо строку випробування, є обов’язковою для виконання підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності та виду діяльності.

Умови договорів про працю, які погіршують становище працівників порівняно з законодавством України про працю, є недійсними (ст. 9 КЗпП).

Детальніше — у консультаціях:

Актуально про відпустки

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Медичний огляд працівників

Медичні огляди працівників на підприємстві є важливою частиною системи охорони праці, що сприяє підтриманню здоров’я працівників, попередженню професійних захворювань і нещасних випадків. Які є медичні огляди працівників? Як часто здійснюється медичний огляд неповнолітніх працівників? Яка періодичність проходження медичних оглядів? Усе про періодичні медичні огляди працівників та порядок їх проведення — у статті.
43762

Направлення на медичний огляд працівників: як оформити

Медичні огляди працівників проводить комісія з проведення медичних оглядів закладу охорони здоров’я. Для проходження медогляду працівник пред’являє Комісії паспорт або інший документ, що засвідчує його особу, та медичну карту амбулаторного хворого (за наявності), а при попередньому медогляді — направлення, видане роботодавцем. Правильно оформити направлення на обов'язковий попередній медичний огляд працівника допоможе заповнений зразок. У статті на вас також чекає бланк для скачування направлення на попередній медичний огляд.
54295

Наказ про прийняття на роботу директора

Статут (Положення) підприємства визначає: керівника приймають, обирають чи призначають, зважаючи на вимоги законодавства. Наказ про прийняття директора на посаду складають, спираючись на статутні документи та документи про призначення (обрання)
151202