Неповний робочий тиждень з неповним робочим днем

1577

Запитання

Чи можна встановити працівнику режим неповного робочого часу у форматі — неповний робочий тиждень (5 днів) та неповний робочий день (6 годин)?

Відповідь

Неповний робочий час за угодою між працівником і роботодавцем може встановлюватись як при прийнятті на роботу, так і згодом (ст. 56 КЗпП).

Неповний робочий час може встановлюватися шляхом:

  • зменшення тривалості щоденної роботи (наприклад, по 4 години щодня);
  • зменшення кількості днів роботи протягом тижня (наприклад, 3 дні по 8 годин);
  • одночасного зменшення кількості годин роботи упродовж дня і кількості робочих днів продовж тижня (наприклад, 2 дні на тиждень по 5 годин).

Ініціювати встановлення неповного робочого часу може як працівник, так і власник або уповноважений ним орган.

Детальніше — у консультаціях:

Особливості трудових договорів із сумісниками

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Неповний робочий час: запровадження, оплата, табелювання

Неповний робочий час — це один із видів тривалості робочого часу, передбачений законодавством. Установити його можна як під час прийняття на роботу, так і згодом. Які алгоритми запровадження неповного часу з ініціативи працівника та роботодавця? Як встановити на неповний робочий час в умовах воєнного стану?
135947

Графік роботи працівників

Підприємство самостійно визначає, який графік роботи працівників діє у його межах. Як скласти графік роботи працівників таким чином, щоб він відповідав нормам закону та влаштовував усі сторони трудових відносин, — читайте у статті
126107

Поняття робочого часу та його види

Робочий час — це період в часі, протягом якого працівник зобов’язаний виконувати трудові обов’язки. Детально про поняття робочого часу та його види — у статті.
10486