Як оформити легші умови роботи на два тижні?

412

Запитання

Жінка працює на посаді укладальника-пакувальника. На два тижні працівниця потребує надання легшої роботи у зв’язку із пошкодженням кисті руки. Чи зобов’язана організація перевести жінку на іншу посаду? Чи можуть бути створені відповідні умови на робочому місці укладальника-пакувальника?

Відповідь

Статтею 170 Кодексу законів про працю України встановлено, що працівників, які потребують за станом здоров’я надання легшої роботи, роботодавець повинен перевести, за їх згодою, на таку роботу згідно з медичним висновком тимчасово або без обмеження строку.

Отже, законодавство України не містить вимог щодо переведення працівника на іншу посаду. Роботодавець зобов’язаний забезпечити працівнику умови праці відповідно до медичних рекомендацій на займаній посаді або, у разі неможливості забезпечити належні умови, перевести на іншу посаду, де можливо забезпечення таких умов.

У зазначеному випадку доручення працівникові виконання робіт на посаді укладальника, але без навантаження на кисть руки, відповідатиме медичним рекомендаціям та законодавству про працю.

Особливості трудових договорів із сумісниками

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Тимчасове переведення: підстави та оформлення

Тимчасово перевести працівника на іншу роботу, не обумовлену трудовим договором, роботодавець може, наприклад, у випадку відсутності іншого працівника у зв’язку з відпусткою для догляду за дитиною до трьох років. Про види тимчасових переведень, підстави для їх застосування та порядок оформлення розкажемо у статті.
35418

Зразок заяви про переведення на іншу посаду

У разі переведення працівника на іншу посаду, його згоду фіксують письмово. Якщо роботодавець пропонував переведення усно, працівник висловлює згоду в заяві. Зазвичай — це заява у довільній формі, оскільки нормативні документи не визначають чіткої форми згоди працівника на переведення на іншу посаду
113322

Як оформити наказ про переведення на іншу посаду

Роботодавець може перевести працівника на іншу посаду тільки за його згодою (ч. 1 ст. 32 КЗпП). Ініціювати переведення можуть працівник або роботодавець. Скачати зразок наказу про переведення за новим стандартом ви зможете у матеріалі
227761

Види переведення на іншу роботу

Працівника можна перевести на іншу роботу на підприємстві. Але тільки за його згодою. Трудове законодавство допускає також можливість переведення в іншу місцевість разом з підприємством або до іншого роботодавця. Остання процедура реалізується через звільнення.
25854

Наказ про прийняття на роботу в порядку переведення з іншого підприємства

Переведення на інше підприємство — зручний спосіб реалізації гарантій працівникам, звільнення яких супроводжується обов’язковим працевлаштуванням. Розгляньмо, зокрема, як оформити наказ про прийняття на роботу працівника, якого переведено з іншого підприємства.
30681