Чи можна продовжити строк випробування у зв’язку з простоєм?

447

Запитання

Чи можна продовжити строк випробування працівнику у зв’язку з тим, що на підприємстві оголошено простій? Підприємство розміщене у зоні АТО і працівники не виходять на роботу.

Відповідь

Відповідно до статті 27 Кодексу законів про працю України строк випробування при прийнятті на роботу, якщо інше не встановлено законодавством України, не може перевищувати трьох місяців, а в окремих випадках, за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації, — шести місяців.

Якщо працівник у період випробування був відсутній на роботі у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю або з інших поважних причин, строк випробування може бути продовжено на відповідну кількість днів, протягом яких він був відсутній.

Простій — це зупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами. Під час простою працівники позбавлені можливості виконувати свої трудові обов’язки, внаслідок чого неможливо перевірити відповідність працівників роботі, яка їм доручається.

Відсутність працівника на роботі у зв’язку із призупиненням господарської діяльності підприємства, викликаним проведенням антитерористичної операції, є відсутністю на роботі з поважних причин.

У такому випадку строк випробування може бути продовжено на кількість днів, протягом яких працівник був відсутній на роботі у зв’язку із простоєм, пов’язаним із проведенням антитерористичної операції.

Водночас, час простою з ініціативи роботодавця (не пов’язаного із проведенням АТО) не можна розглядати як поважну причину відсутності працівника для продовження строку випробування.

Як провести скорочення чисельності та штату

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Усе про роботу, відпустку та звільнення сезонних працівників

Сезонна робота — це одна з найбільш поширених форм працевлаштування в різних сферах діяльності, таких як сільське господарство, будівництво, туризм, роздрібна торгівля та інші. Вона є чудовою можливістю для працівників знайти тимчасову зайнятість, а для роботодавців — вирішити питання з підвищеною потребою у працівниках у пік сезону. Однак процес найму сезонних працівників має свої особливості, а відпустка на сезонній роботі викликає низку питань. Усе про оформлення відпустки сезонним працівникам – у статті.
4879

Укладення трудових договорів із сезонними працівниками

Трудовим законодавством передбачено можливість працевлаштовувати працівників на сезон. Однак, трудовий договір з сезонними працівниками викликає низку питань у роботодавців. Як оформити трудові відносини із сезонними працівниками? Як має виглядати трудовий договір з тимчасовими працівниками (зразок)? Відповіді на ці питання та всі секрети укладення трудових договорів із сезонними працівниками — у статті.
4150