Чи можна продовжити строк випробування у зв’язку з простоєм?

375

Запитання

Чи можна продовжити строк випробування працівнику у зв’язку з тим, що на підприємстві оголошено простій? Підприємство розміщене у зоні АТО і працівники не виходять на роботу.

Відповідь

Відповідно до статті 27 Кодексу законів про працю України строк випробування при прийнятті на роботу, якщо інше не встановлено законодавством України, не може перевищувати трьох місяців, а в окремих випадках, за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації, — шести місяців.

Якщо працівник у період випробування був відсутній на роботі у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю або з інших поважних причин, строк випробування може бути продовжено на відповідну кількість днів, протягом яких він був відсутній.

Простій — це зупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами. Під час простою працівники позбавлені можливості виконувати свої трудові обов’язки, внаслідок чого неможливо перевірити відповідність працівників роботі, яка їм доручається.

Відсутність працівника на роботі у зв’язку із призупиненням господарської діяльності підприємства, викликаним проведенням антитерористичної операції, є відсутністю на роботі з поважних причин.

У такому випадку строк випробування може бути продовжено на кількість днів, протягом яких працівник був відсутній на роботі у зв’язку із простоєм, пов’язаним із проведенням антитерористичної операції.

Водночас, час простою з ініціативи роботодавця (не пов’язаного із проведенням АТО) не можна розглядати як поважну причину відсутності працівника для продовження строку випробування.

Актуально про відпустки

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Медичний огляд працівників

Медичні огляди працівників на підприємстві є важливою частиною системи охорони праці, що сприяє підтриманню здоров’я працівників, попередженню професійних захворювань і нещасних випадків. Які є медичні огляди працівників? Як часто здійснюється медичний огляд неповнолітніх працівників? Яка періодичність проходження медичних оглядів? Усе про періодичні медичні огляди працівників та порядок їх проведення — у статті.
43788

Направлення на медичний огляд працівників: як оформити

Медичні огляди працівників проводить комісія з проведення медичних оглядів закладу охорони здоров’я. Для проходження медогляду працівник пред’являє Комісії паспорт або інший документ, що засвідчує його особу, та медичну карту амбулаторного хворого (за наявності), а при попередньому медогляді — направлення, видане роботодавцем. Правильно оформити направлення на обов'язковий попередній медичний огляд працівника допоможе заповнений зразок. У статті на вас також чекає бланк для скачування направлення на попередній медичний огляд.
54324

Наказ про прийняття на роботу директора

Статут (Положення) підприємства визначає: керівника приймають, обирають чи призначають, зважаючи на вимоги законодавства. Наказ про прийняття директора на посаду складають, спираючись на статутні документи та документи про призначення (обрання)
151286