Чи можна продовжити строк випробування у зв’язку з простоєм?

337

Запитання

Чи можна продовжити строк випробування працівнику у зв’язку з тим, що на підприємстві оголошено простій? Підприємство розміщене у зоні АТО і працівники не виходять на роботу.

Відповідь

Відповідно до статті 27 Кодексу законів про працю України строк випробування при прийнятті на роботу, якщо інше не встановлено законодавством України, не може перевищувати трьох місяців, а в окремих випадках, за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації, — шести місяців.

Якщо працівник у період випробування був відсутній на роботі у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю або з інших поважних причин, строк випробування може бути продовжено на відповідну кількість днів, протягом яких він був відсутній.

Простій — це зупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами. Під час простою працівники позбавлені можливості виконувати свої трудові обов’язки, внаслідок чого неможливо перевірити відповідність працівників роботі, яка їм доручається.

Відсутність працівника на роботі у зв’язку із призупиненням господарської діяльності підприємства, викликаним проведенням антитерористичної операції, є відсутністю на роботі з поважних причин.

У такому випадку строк випробування може бути продовжено на кількість днів, протягом яких працівник був відсутній на роботі у зв’язку із простоєм, пов’язаним із проведенням антитерористичної операції.

Водночас, час простою з ініціативи роботодавця (не пов’язаного із проведенням АТО) не можна розглядати як поважну причину відсутності працівника для продовження строку випробування.

Особливості трудових договорів із сумісниками

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Оформлення запису в трудовій про прийняття строковика на час відпустки з вагітності та пологів основної працівниці

Буде помилкою вказати у трудовій, що працівницю прийняли за строковим трудовим договором на час відпустки з вагітності та пологів. Як тоді зробити правильний запис?
16308

Колективний договір

Порядок укладання колективного договору викликає у роботодавців безліч запитань. Як має виглядати типовий колективний договір? Колективний договір: обов'язковий чи ні? Чи потрібно реєструвати колективний договір? Чи передбачено відповідальність за відсутність колективного договору? Знайдіть відповіді у статті
163566

Резюме у роботі кадровика

Резюме — це перший документ, який бачить роботодавець. Його мета — надати роботодавцю чітке уявлення про те, чому саме цей кандидат підходить для вакансії. Як обрати працівника за резюме? Відповідь на це та інші питання а також резюме (шаблон) — у статті.
1363