Звільнення за переведення на прохання нового керівництва

631

Запитання

З іншого підприємства надійшов лист з проханням звільнити працівника. Нинішній директор не проти звільнення, але, через виробничу необхідність, не може звільнити працівника датою, в яку просять, а не раніше ніж через тиждень. Чи не вважатиметься це порушенням?

Відповідь

Звільнення за переведенням працівника в іншу організацію можливе за резолюцією директора, але отримавши письмову згоду працівника.

Читайте також: Види переведення на іншу роботу, передбачені трудовим законодавством

Рішення роботодавця про звільнення працівника ще не дає права на звільнення, оскільки для цього необхідно отримати згоду працівника.

Свою згоду працівник може викласти в заяві.

Залежно від того, хто був ініціатором переведення, заява може починатися словом «прошу», якщо ініціатор звільнення — працівник або «згоден», якщо ініціатор звільнення — один з роботодавців.

Сам собою факт надходження в організацію листа з клопотанням про звільнення у порядку переведення не зобов’язує роботодавця ані звільнити працівника за переведенням, ані зробити це в зазначені у листі строки.

Керівник приймає рішення про можливість переведення виходячи не лише з інтересів працівника, а в першу чергу — виходячи з інтересів організації.

Дату звільнення слід визначити таким чином, щоб провести звільнення в строки, зазначені в листі, та працівник встиг завершити невідкладні справи за своєю посадою, здати на склад видані під звіт матеріальні цінності тощо.

У разі прийняття позитивного рішення керівник накладає на лист резолюцію, яка містить вказівку працівнику кадрової служби щодо отримання від працівника згоди на звільнення.

Особливості трудових договорів із сумісниками

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Тимчасове переведення: підстави та оформлення

Тимчасово перевести працівника на іншу роботу, не обумовлену трудовим договором, роботодавець може, наприклад, у випадку відсутності іншого працівника у зв’язку з відпусткою для догляду за дитиною до трьох років. Про види тимчасових переведень, підстави для їх застосування та порядок оформлення розкажемо у статті.
35382

Зразок заяви про переведення на іншу посаду

У разі переведення працівника на іншу посаду, його згоду фіксують письмово. Якщо роботодавець пропонував переведення усно, працівник висловлює згоду в заяві. Зазвичай — це заява у довільній формі, оскільки нормативні документи не визначають чіткої форми згоди працівника на переведення на іншу посаду
113257

Як оформити наказ про переведення на іншу посаду

Роботодавець може перевести працівника на іншу посаду тільки за його згодою (ч. 1 ст. 32 КЗпП). Ініціювати переведення можуть працівник або роботодавець. Скачати зразок наказу про переведення за новим стандартом ви зможете у матеріалі
227588

Види переведення на іншу роботу

Працівника можна перевести на іншу роботу на підприємстві. Але тільки за його згодою. Трудове законодавство допускає також можливість переведення в іншу місцевість разом з підприємством або до іншого роботодавця. Остання процедура реалізується через звільнення.
25826

Наказ про прийняття на роботу в порядку переведення з іншого підприємства

Переведення на інше підприємство — зручний спосіб реалізації гарантій працівникам, звільнення яких супроводжується обов’язковим працевлаштуванням. Розгляньмо, зокрема, як оформити наказ про прийняття на роботу працівника, якого переведено з іншого підприємства.
30662