З іншого підприємства надійшов лист з проханням звільнити працівника. Нинішній директор не проти звільнення, але, через виробничу необхідність, не може звільнити працівника датою, в яку просять, а не раніше ніж через тиждень. Чи не вважатиметься це порушенням?
Залежно від того, хто був ініціатором переведення, заява може починатися словом «прошу», якщо ініціатор звільнення — працівник або «згоден», якщо ініціатор звільнення — один з роботодавців.
Сам собою факт надходження в організацію листа з клопотанням про звільнення у порядку переведення не зобов’язує роботодавця ані звільнити працівника за переведенням, ані зробити це в зазначені у листі строки.
Керівник приймає рішення про можливість переведення виходячи не лише з інтересів працівника, а в першу чергу — виходячи з інтересів організації.
Дату звільнення слід визначити таким чином, щоб провести звільнення в строки, зазначені в листі, та працівник встиг завершити невідкладні справи за своєю посадою, здати на склад видані під звіт матеріальні цінності тощо.
У разі прийняття позитивного рішення керівник накладає на лист резолюцію, яка містить вказівку працівнику кадрової служби щодо отримання від працівника згоди на звільнення.
У разі переведення працівника на іншу посаду, його згоду фіксують письмово. Якщо роботодавець пропонував переведення усно, працівник висловлює згоду в заяві. Зазвичай — це заява у довільній формі, оскільки нормативні документи не визначають чіткої форми згоди працівника на переведення на іншу посаду
В умовах кризових явищ в економіці України компанії починають шукати шляхи для оптимізації виробничого процесу, покращення ефективності їх організаційної структури та збільшення обсягів і результатів трудових показників працюючих осіб. Одним з інструментів для здійснення організаційних змін всередині компанії є переміщення і переведення працівників. Наші експерти підготували важливу інформацію про відмінність переведення від переміщення у цій статті.
Переведення працівників на іншу постійну роботу — це зміна умов трудового договору, що передбачає переведення працівника на іншу посаду або до іншого структурного підрозділу в межах підприємства, установи чи організації. Що передбачає порядок переведення на іншу роботу, які є види переведень, чи можливе переведення з декретного місця на постійне місце роботи та переведення на нижчеоплачувану роботу — читайте у статті.
Прийняття за переведенням — зручний спосіб реалізації гарантій працівникам, звільнення яких супроводжується обов’язковим працевлаштуванням (приміром, вагітних у разі закінчення строку трудового договору або повної ліквідації організації). У статті розглянемо, зокрема, які переваги передбачає прийняття за переведенням та як усе оформити.
Тимчасово перевести працівника на іншу роботу, не обумовлену трудовим договором, роботодавець може, наприклад, у випадку відсутності іншого працівника у зв’язку з відпусткою для догляду за дитиною до трьох років. Про види тимчасових переведень, підстави для їх застосування та порядок оформлення розкажемо у статті.