Виконання роботи в нічну зміну інвалідами: чи дозволено?

6343

Запитання

Чи може працівник-інвалід працювати у вечірній та нічний час на об’єктах підвищеної небезпеки?

Відповідь

Право працювати на підприємствах, в установах, організаціях (далі — організація), а також займатися підприємницькою та іншою трудовою діяльністю, яка не заборонена законом, реалізується інвалідами з урахуванням індивідуальної програми реабілітації (ч. 1 ст. 17 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» від 21.03.1991 № 875-XII; далі — Закон № 875).

Читайте також: Праця інвалідів: які пільги та гарантії передбачено

Індивідуальна програма реабілітації (далі — ІПР) є обов’язковою для виконання державними органами, підприємствами (об’єднаннями), установами і організаціями (ч. 2 статті 5 Закону № 875).

Законодавство про працю не містить заборони щодо залучення інвалідів до роботу у вечірній час. Тому, за умови відсутності обмежень у ІПР працівник з інвалідністю може працювати у вечірній час.

Вам стане у пригоді: Доплата за роботу в нічний та вечірній час

Натомість робота інвалідів у нічний час допускається лише за їх згодою і за умови, що це не суперечить медичним рекомендаціям (ч. 2 ст. 55, ч. 2 ст. 172 Кодексу законів про працю України).

Тож, якщо робота передбачає виконання посадових (робочих) обов’язків у нічний час:

  • переконайтесь, що ІПР не містить обмежень щодо роботи в нічний час;
  • отримайте письмову згоду працівника з інвалідністю працювати в нічний час.

Актуально про відпустки

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Порядок працевлаштування осіб з інвалідністю

Держава захищає права працівників з інвалідністю та гарантує їм право на роботу. Як приймати на роботу таких працівників і дотримати вимог законодавства? Як оформити наказ про прийняття на роботу інваліда? Вберегтися від помилок під час працевлаштування осіб з інвалідністю допоможе наша стаття
34214

Праця осіб з інвалідністю: які пільги та гарантії передбачені

Особа з інвалідністю — особа зі стійким розладом функцій організму, що при взаємодії із зовнішнім середовищем може призводити до обмеження її життєдіяльності, внаслідок чого держава зобов’язана створити умови для реалізації нею прав нарівні з іншими громадянами та забезпечити її соціальний захист.
3737

Норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю

Протягом року кадрові служби пильнують, аби на підприємстві працювали особи з інвалідністю у кількості, що відповідає нормативу робочих місць. Однак дуже часто з’ясовується, що норматив не виконано. Одна з причин — оскільки у розрахунку беруть участь усереднені показники, після заокруглень фактична чисельність осіб з інвалідністю виявляється меншою, аніж планували. Як уникнути такої проблеми?
15184

Зразок виробничої характеристики для працівника, який оформлює інвалідність у МСЕК

Медико-соціальну експертну комісію (МСЕК) працівник повинен пройти для встановлення інвалідності. Для цього необхідна виробнича характеристика, шаблон якої розробили експерти Системи.
21225