Чи можна завчасно дізнатися про інспекційне відвідування на сайті Держпраці?

1040

Запитання

Відповідь

Ні, не розміщуватимуть.

Інспекційне відвідування підлягає повідомній реєстрації Держпраці чи її територіальним органом до початку його проведення (п. 5 Порядку державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою КМУ від 26.04.2017 № 295).

Мета перевірки інспектором праці: чи можна довідатися завчасно? Читайте також: Інспекційні відвідування замість перевірок: усе по-новому

Порядок повідомної реєстрації інспекційних відвідувань та рішень інспектора праці про відвідування роботодавця затверджено наказом Держпраці від 22.06.2017 № 76 (далі — Порядок № 76).

Держпраці обліковує інспекційні відвідування у Реєстрі, форму якого визначено Додатком 1 до Порядку № 76. Фіксують дату відвідування, назву та адресу суб’єкта господарювання, підставу відвідування, обставини, що планується дослідити під час інспектування.

Проте Порядок № 76 не передбачає оприлюднення Реєстру в інтернеті.

Роботодавець, який має сумніви щодо правомірності інспектування, може звернутися до органу Держпраці із запитом відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13.01.2011 № 2939-VI.

Порядок складення, подання та розгляду запитів на отримання публічної інформації, розпорядниками якої є Державна служба України з питань праці та її територіальні органи, затверджено наказом Мінсоцполітики від 16.11.2016 № 1338.

Запит можна надсилати на електронну пошту. Докладніше про запити — на сайті Держпраці.

Олена Коновалова,
заступник директора департаменту з питань праці —
начальник відділу з питань трудових відносин
Державної служби України з питань праці,

Ірина Іванченко,
шеф-редактор журналу «Кадровик-01» та системи Експертус Кадри

Як провести скорочення чисельності та штату

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Підстави для інспекційного відвідування роботодавця

Підстави для перевірки дотримання роботодавцем законодавства про працю в мирний час визначені п. 5 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою КМУ від 21.08.2019 № 823
2550

Штрафи на роботодавців у 2025 році

Законодавство України передбачає ряд штрафів для підприємців та компаній за невиконання вимог трудового законодавства, зокрема за порушення щодо працевлаштування, заробітної плати, охорони праці та інших аспектів трудових відносин. Детальніше про штрафи на роботодавців у 2025 році — у статті.
2394

Відповідальність за порушення законодавства про відпустки

Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
29269

Відповідальність за порушення військового обліку на підприємстві

Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
11941

Відповідальність за неведення особової картки П-2

Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.
28729