Не всі документи надано для перевірки: чи вважатиметься порушенням?

1085

Запитання

Відповідь

Так, Держпраці має підстави для притягнення роботодавця до відповідальності за порушення законодавства про працю.

Мета перевірки інспектором праці: чи можна довідатися завчасно? Читайте також: Інспекційні відвідування замість перевірок: усе по-новому

Відповідальність настає як за недопущення інспектора праці до перевірки, так і за перешкоджання в її проведенні (ст. 188-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, абз. 6 ч. 2 ст. 265 КЗпП).

Приклад з практики перевірок. ДФС в Івано-Франківській області у порядку обміну інформацією повідомила Держпраці, що на одному з підприємств працює 16 осіб за трудовими договорами і 37 осіб — за договорами цивільно-правового характеру.

Інспектори Управління Держпраці в Івано-Франківській області провели перевірку і встановили, що підприємство порушує вимоги статті 24 КЗпП — трудові відносини з працівниками не були належно оформлені.

Роботодавець не надав на вимогу інспекторів ані трудових договорів, ані цивільно-правових, ані наказів про прийняття на роботу, тобто перешкоджав перевірці. Інспектори заактували це. За таке порушення при виявленні фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору роботодавець сплатив штраф у розмірі 320 тис. грн (ст. 265 КЗпП). А неприємним «бонусом» став і протокол про адміністративне правопорушення за статтею 188-6 КпАП.

Олена Коновалова,
заступник директора департаменту з питань праці —
начальник відділу з питань трудових відносин
Державної служби України з питань праці,

Юлія Видиборець,
головний редактор системи «Експертус Кадри»

Як провести скорочення чисельності та штату

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Підстави для інспекційного відвідування роботодавця

Підстави для перевірки дотримання роботодавцем законодавства про працю в мирний час визначені п. 5 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою КМУ від 21.08.2019 № 823
2551

Штрафи на роботодавців у 2025 році

Законодавство України передбачає ряд штрафів для підприємців та компаній за невиконання вимог трудового законодавства, зокрема за порушення щодо працевлаштування, заробітної плати, охорони праці та інших аспектів трудових відносин. Детальніше про штрафи на роботодавців у 2025 році — у статті.
2394

Відповідальність за порушення законодавства про відпустки

Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
29269

Відповідальність за порушення військового обліку на підприємстві

Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
11941

Відповідальність за неведення особової картки П-2

Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.
28729