Не всі документи надано для перевірки: чи вважатиметься порушенням?
Запитання
Відповідь
Так, Держпраці має підстави для притягнення роботодавця до відповідальності за порушення законодавства про працю.
Читайте також: Інспекційні відвідування замість перевірок: усе по-новому
Відповідальність настає як за недопущення інспектора праці до перевірки, так і за перешкоджання в її проведенні (ст. 188-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, абз. 6 ч. 2 ст. 265 КЗпП).
Приклад з практики перевірок. ДФС в Івано-Франківській області у порядку обміну інформацією повідомила Держпраці, що на одному з підприємств працює 16 осіб за трудовими договорами і 37 осіб — за договорами цивільно-правового характеру.
Інспектори Управління Держпраці в Івано-Франківській області провели перевірку і встановили, що підприємство порушує вимоги статті 24 КЗпП — трудові відносини з працівниками не були належно оформлені.
Роботодавець не надав на вимогу інспекторів ані трудових договорів, ані цивільно-правових, ані наказів про прийняття на роботу, тобто перешкоджав перевірці. Інспектори заактували це. За таке порушення при виявленні фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору роботодавець сплатив штраф у розмірі 320 тис. грн (ст. 265 КЗпП). А неприємним «бонусом» став і протокол про адміністративне правопорушення за статтею 188-6 КпАП.
Олена Коновалова,
заступник директора департаменту з питань праці —
начальник відділу з питань трудових відносин
Державної служби України з питань праці,
Юлія Видиборець,
головний редактор системи «Експертус Кадри»