Відповідь
Контрольні повноваження інспектора праці підтверджує службове посвідчення (далі — посвідчення), форму та опис якого затверджено наказом Мінсоцполітики від 24.05.2017 № 866.
Читайте також: Інспекційні відвідування замість перевірок: усе по-новому
Навесні 2017 року Держпраці багато разів попереджала роботодавців про активізацію шахраїв, які «проводили перевірки», видаючи себе за інспекторів праці. Якщо виникають сумніви щодо повноважень інспектора — перевірте дійсність посвідчення.
Інформацію щодо посвідчень, виданих інспекторам праці, можна перевірити на сайті Держпраці у розділі «Здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю» — «Інформація щодо виданих посвідчень інспекторам праці» або за телефоном: (044) 288-10-00.
Олена Коновалова,
заступник директора департаменту з питань праці —
ачальник відділу з питань трудових відносин
Державної служби України з питань праці,
Юлія Видиборець,
головний редактор системи «Експертус Кадри»
Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.
Порушення у 2024 році матимуть свої наслідки: штрафи на роботодавців і/або адміністративна відповідальність.
За порушення у 2023 році так само будуть карати грошима. Роботодавець сплачує штраф (ст. 265 КЗпП). Винну посадову особу суд притягує до адміністративної відповідальності (ст. 41 КпАП)