Відповідь
Зміна режиму роботи є зміною істотних умов праці, що здійснюється винятково внаслідок змін в організації виробництва і праці з дотриманням вимог законодавства.
Зміни та доповнення щодо організації робочого часу (графіків роботи) вносяться до ПВТР та затверджуються трудовим колективом за поданням роботодавця і виборним органом первинної профспілкової організації або профспілковим представником (ст. 142 КЗпП). Проект змін та доповнень до ПВТР спочатку погоджується із профспілковим органом, потім розглядається на загальних зборах (конференції) трудового колективу.
У кадровій практиці є чимало запитань, на які законодавство не містить відповідей. Рішення можна прописати в Правилах внутрішнього трудового розпорядку. За роки незалежності не затверджено типових Правил, що відповідали б реаліям часу і потребам сторін трудових відносин. Ми допоможемо вам скласти дієвий документ.
Оформляючи ПВТР, варто прослідувати, щоб були усі необхідні реквізити. передбачені Національним стандартом України «Державна уніфікована система документації. Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлювання документів» (ДСТУ 4163–2003).
Оскільки процес розроблення та затвердження ПВТР законодавчо не внормовано, то кожна організація має обрати власний алгоритм цих дій. Розкажемо, зокрема, як затвердити та оформити наказ про введення в дію Правил внутрішнього трудового розпорядку.
Трудовий розпорядок в організації визначається правилами внутрішнього трудового розпорядку, які затверджує трудовий колектив за поданням власника і профспілкового представника.
Важливим аспектом діяльності будь-якої компанії є правильно організована система адаптації персоналу, яка передбачає створення комплексу специфічних документів. Зокрема, Книги адаптації нового працівника