Відповідь
Порядок увільнення працівника від роботи буде однаковим, незалежно від форми судочинства, а середній заробіток за рахунок власника або уповноваженого ним органу (далі — роботодавець) зберігатиметься лише за учасниками судового розгляду справ про адміністративні правопорушення, переліченими у статті 275 КпАП.
Отже, працівника, якого викликано до суду за цивільним позовом про стягнення аліментів, необхідно увільнити від роботи на час судового засідання без збереження заробітної плати.
Зразки документів (заяви, наказу) та облік робочого часу при увільненні працівника у зв’язку з викликом до суду наведено у консультації «Документуємо відсутність працівника у зв’язку з викликом до суду, визначаємо підстави для збереження заробітку»
За письмовим погодженням між працівником і роботодавцем незалежно від форми власності для працівника можна встановити гнучкий режим робочого часу. Гнучкий графік роботи регулює стаття 60 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП). Які особливості має гнучкий графік роботи під час воєнного стану читайте у статті
Належним чином сформовані графіки роботи (змінності) водіїв колісних транспортних засобів з додержанням норм робочого часу та відпочинку є запорукою правильного обліку робочого часу водіїв
Табель обліку робочого часу (бланк П-5) використовується для контролю відпрацьованих годин, відпусток, лікарняних та інших видів часу, що враховуються для розрахунку заробітної плати. У цій статті Ви знайдете відповіді на такі питання: як здійснюється облік робочого часу у військових, який вигляд має бланк табеля робочого часу, як правильно заповнити бланк табеля обліку робочого часу?
Страховий стаж — це один із ключових факторів, який впливає на право людини на пенсійне забезпечення, соціальні виплати та інші пільги. Тому перед роботодавцями та працівниками постає низка питань щодо його врегулювання. Що входить до страхового стажу для пенсії? Як зараховується стаж та чи зараховується навчання в трудовий стаж? Відповіді на ці та інші питання про трудовий стаж для виходу на пенсію — у статті.
Вахтовий метод — це особлива форма організації робіт, заснована на використанні трудових ресурсів поза місцем їх постійного проживання за умов, коли не може бути забезпечено щоденне повернення працівників до місця постійного мешкання.