Чи можна направити працівника, який працює за змінним графіком роботи, на медогляд у його вихідний день та встановити за це додаткову оплату?
Відповідь
Щоб встановити дні для проходження медичного огляду працівникам, які працюють за змінним графіком, слід врахувати, що тривалість щотижневого безперервного відпочинку має бути не меншою, як сорок дві години (ст. 70 КЗпП) . У ці дні направити таких працівників на медогляд не можна. Тривалість щоденного (міжзмінного) відпочинку має бути не менше, як 12 годин на добу (п. 8. «Методичних рекомендацій щодо застосування підсумованого обліку робочого часу», затверджених наказом Мінпраці та соціальної політики України від 19.06.2006 № 138).
Враховуючи ці вимоги, направити працівників для проходження медогляду у дні міжзмінного відпочинку можливо. На цей період за ними зберігають місце роботи (посаду) і середній заробіток (ст. 17 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-XII та п. 2.21 Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затверджений наказом МОЗ від 21.05.2007 № 246).
Встановлення подвійної оплати у цьому випадку неправомірно.
Неповний робочий час — це один із видів тривалості робочого часу, передбачений законодавством. Що передбачає неповний робочий час і порядок його встановлення? Для кого встановлюється неповний робочий час? Чи можливе переведення на неповний робочий день під час війни? Як зафіксувати неповний робочий час в штатному розписі? Усе про неповний робочий час в умовах війни та перехід з неповного робочого часу на повний — у статті.
Підсумований облік робочого часу — це досить поширене явище на практиці. Проте, невизначеності в законодавстві щодо окремих його елементів викликають ряд питань. Зокрема, які характеристики має підсумований облік робочого часу і оплата праці, як закріплюється підсумований облік робочого часу в Колективному договорі, чи має свої особливості підсумований облік робочого часу для сумісників. Відповіді на ці та інші запитання щодо підсумованого обліку робочого часу читайте у статті.
Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
Захист працівників під час роботи при низьких температурах є важливим аспектом охорони праці. Який має бути оптимальний температурний режим на робочому місці? При якій температурі скорочується робочий день? Які особливості нормативного регулювання має робота при низькій температурі? Усі відповіді — у статті.
За письмовим погодженням між працівником і роботодавцем незалежно від форми власності для працівника можна встановити гнучкий режим робочого часу. Гнучкий графік роботи регулюється ст. 60 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП). Які особливості має гнучкий графік роботи під час воєнного стану читайте у статті