Направлення працівника на медогляд у вихідний: чи законно?

2570

Запитання

Чи можна направити працівника, який працює за змінним графіком роботи, на медогляд у його вихідний день та встановити за це додаткову оплату?

Відповідь

Щоб встановити дні для проходження медичного огляду працівникам, які працюють за змінним графіком, слід врахувати, що тривалість щотижневого безперервного відпочинку має бути не меншою, як сорок дві години (ст. 70 КЗпП) . У ці дні направити таких працівників на медогляд не можна. Тривалість  щоденного (міжзмінного) відпочинку має бути не менше, як 12 годин на добу (п. 8. «Методичних рекомендацій щодо застосування підсумованого обліку робочого часу», затверджених наказом Мінпраці та соціальної політики України від 19.06.2006 № 138).

Направлення працівника на медогляд у вихідний: чи законно? Читайте також: Скорочення перерви на прохання працівника: чи дозволено?

Враховуючи ці вимоги, направити працівників для проходження медогляду у дні міжзмінного відпочинку можливо. На цей період за ними зберігають місце роботи (посаду) і середній заробіток (ст. 17 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-XII та п. 2.21 Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затверджений наказом МОЗ від 21.05.2007 № 246).

Встановлення подвійної оплати у цьому випадку неправомірно.

Як провести скорочення чисельності та штату

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Перехід на літній час 2025 в табелі обліку та графіках змінності

Переведення годинника на літній час передбачає додавання однієї години до поточного часу. Це зміна, яка зазвичай відбувається весною для економії енергії та кращого використання світлового дня. Про те, чи варто відображати весняне переведення годинника в табелі обліку використання робочого часу та які особливості має перехід на літній час 2025 року — читайте у статті.
2691

Індивідуальний графік роботи — встановлюємо правильно

Працівник може звернутися до роботодавця з проханням встановити йому індивідуальний графік роботи: раніше починати роботу, раніше закінчувати, зменшити час перерви. На практиці роботодавці ідуть назустріч працівникам, які аргументують таку потребу поважними причинами.
69353

Наказ про затвердження положення про облік використання робочого часу

Управління робочим часом є важливим аспектом організації праці на підприємстві. Для ефективного обліку робочого часу роботодавець повинен розробити та затвердити відповідне Положення про облік використання робочого часу, яке регулює правила обліку, реєстрації та контролю за робочим часом працівників. Як скласти наказ про затвердження положення про облік використання робочого часу — у статті.
40984

Неповний робочий час: запровадження, оплата, табелювання

Неповний робочий час — це один із видів тривалості робочого часу, передбачений законодавством. Що передбачає неповний робочий час і порядок його встановлення? Для кого встановлюється неповний робочий час? Чи можливе переведення на неповний робочий день під час війни? Як зафіксувати неповний робочий час в штатному розписі? Усе про неповний робочий час в умовах війни та перехід з неповного робочого часу на повний — у статті.
149583

Підсумований облік робочого часу

Підсумований облік робочого часу — це досить поширене явище на практиці. Проте, невизначеності в законодавстві щодо окремих його елементів викликають ряд питань. Зокрема, які характеристики має підсумований облік робочого часу і оплата праці, як закріплюється підсумований облік робочого часу в Колективному договорі, чи має свої особливості підсумований облік робочого часу для сумісників. Відповіді на ці та інші запитання щодо підсумованого обліку робочого часу читайте у статті.
42426