Відповідь
Трудові функції та відповідальність закріплені посадовою інструкцією. Працівник зобов’язаний виконувати роботу, визначену трудовим договором, а власник або уповноважений ним орган не має права вимагати від працівника виконання роботи, не обумовленої ним (ст. 31 КЗпП).
Якщо у посадовій інструкції начальника відділу кадрів не передбачені обов’язки щодо ведення табеля обліку робочого часу, то закріпити їх виконання наказом неправомірно.
У такому випадку вносять зміни до посадової інструкції, що є зміною істотних умов праці і допускається за наявності змін в організації виробництва і праці з дотриманням вимог ст. 32 КЗпП.
Зміни та доповнення до посадових інструкцій вносять наказом керівника за згодою працівника (абз. 7 п. 6 Загальних положень Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників (включені до Випуску 1 ДКХП, затвердженого наказом Мінпраці від 29.12.2004 № 336)).
Отже, без згоди працівника йому не можуть бути встановлені додаткові обов’язки та внесені зміни до посадової інструкції.
За письмовим погодженням між працівником і роботодавцем незалежно від форми власності для працівника можна встановити гнучкий режим робочого часу. Гнучкий графік роботи регулює стаття 60 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП). Які особливості має гнучкий графік роботи під час воєнного стану читайте у статті
Табель обліку робочого часу (бланк П-5) використовується для контролю відпрацьованих годин, відпусток, лікарняних та інших видів часу, що враховуються для розрахунку заробітної плати. У цій статті Ви знайдете відповіді на такі питання: як здійснюється облік робочого часу у військових, який вигляд має бланк табеля робочого часу, як правильно заповнити бланк табеля обліку робочого часу?
Табель робочого часу — підстава для нарахування зарплатні працівникам. Хто підписує табель обліку робочого часу? Який порядок ведення табелю обліку робочого часу? Як відмічається відпустка без збереження заробітної плати в табелі? Які особливості заповнення передбачає табель обліку робочого часу, зразок заповнення у разі зміни в обліку робочого часу? Відповіді на ці важливі питання а також реальний приклад заповнення табелю обліку робочого часу ви знайдете у статті.
Використання робочого часу на підприємствах, в установах, організаціях обліковують за допомогою обліку використання робочого часу щомісячно на всіх працівників.
Підсумований облік робочого часу — це досить поширене явище на практиці. Проте, невизначеності в законодавстві щодо окремих його елементів викликають ряд питань. Зокрема, які характеристики має підсумований облік робочого часу і оплата праці, як закріплюється підсумований облік робочого часу в Колективному договорі, чи має свої особливості підсумований облік робочого часу для сумісників. Відповіді на ці та інші запитання щодо підсумованого обліку робочого часу читайте у статті.