Відповідь
У разі відмови у звільненні за угодою сторін роботодавець накладає резолюцію на заяві працівника, наприклад: «У задоволенні заяви відмовляю». Працівник кадрової служби ознайомлює працівника з резолюцією керівника. Якщо ситуація конфліктна, рекомендуємо зробити це при свідках, аби працівник написав внизу на заяві, що з резолюцією директора ознайомлений, дату, підпис, розшифровку. Доцільно інформувати працівника, що якщо він має намір звільнитися, він може подати заяву про звільнення за власним бажанням, попередивши роботодавця про це письмово за два тижні.
Звільнення за згодою сторін — одна із найпоширеніших підстав для припинення трудового договору. Які нюанси слід врахувати під час розірвання трудового договору за згодою сторін? Як регулює питання щодо звільнення за згодою сторін стаття КЗпП? Чи передбачає звільнення за згодою сторін виплати працівнику? Дізнайтеся порядок звільнення за згодою сторін та врахуйте застороги.
Чи потрібно відпрацьовувати при звільненні за угодою сторін? Роз’яснюємо норми законодавства та відповідаємо у статті.
Трудове законодавство надає право працівникам розривати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника за два тижні. Але на час дії воєнного стану є поважна причина для звільнення без попередження. Детальніше читайте у статті.
Звільнення під час воєнного стану в Україні регламентується Законом України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX (далі — Закон № 2136), адже він має тимчасовий пріоритет над КЗпП. Закон № 2136 вніс зміни й у порядок припинення трудових відносин. Які нюанси необхідно врахувати під час звільнення працівника під час воєнного стану, розберемо у статті
Скачайте зразок наказу на звільнення за угодою сторін, розроблений відповідно до національного стандарту ДСТУ 4163:2020