Відповідь
Одним із видів матеріального забезпечення, передбаченого Законом «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV (далі — Закон № 1105), є допомога на поховання.
Допомога на поховання надається у разі смерті застрахованої особи, а також членів сім’ї, які перебували на її утриманні (ч. 1 ст. 27 Закону № 1105).
Перелік документів, необхідних для призначення матеріального забезпечення за страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, наведений у статті 31 Закону № 1105. Відповідно до частини 3 статті 31 Закону № 1105 допомога на поховання застрахованої особи призначається сім’ї померлого або особі, яка здійснила поховання, на підставі свідоцтва про смерть, виданого центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації актів громадянського стану, виконавчим органом сільської, селищної чи міської (крім міст обласного значення) ради.
Інших документів як підстав для призначення матеріальної допомоги на поховання за рахунок коштів ФСС цим законом не передбачено.
Якщо працівник здає кров, тим паче, від початку російської війни проти України необхідність донорської крові значно виросла, кадровик не залишиться осторонь. По-перше, це соціально важлива справа, а добрі справи заслуговують на підтримку. По-друге, законодавство зобов’язує роботодавця забезпечувати гарантії донору
Кадровик переживає з працівниками безліч подій з їхнього життя. Якщо працівник звернувся за допомогою на поховання члена сім’ї або, навпаки, родичі працівника прийшли з сумною звісткою, будьте готові оформити допомогу, надавши при цьому зразок заяви на матеріальну допомогу на поховання та роз’яснити особливості одержання такої допомоги
Основною умовою виплати матеріальної допомоги на оздоровлення працівнику є отримання ним щорічної основної відпустки чи її частини.
Для того, щоб отримати матеріальну допомогу на оздоровлення, потрібно взяти свою щорічну відпустку (або її частину). Матеріальна допомога на оздоровлення надається окремим категоріям працівників. Кому та як оформити матеріальну допомогу на оздоровлення, чи виплачувати таку допомогу під час воєнного стану? Відповідь на ці та інші запитання щодо надання матеріальної допомоги на оздоровлення знайдете у статті.
Надання матеріальної допомоги на оздоровлення на законодавчому рівні регламентовано тільки для підприємств, установ та організацій, які фінансують з бюджету. Недержавні підприємства можуть врегулювати це питання у колдоговорі.