Робоче місце для особи з інвалідністю

585

Запитання

Як створити робоче місце для особи з інвалідністю? Роз’яснює Держпраці

Відповідь

Управління Держпраці в Івано-Франківській області нагадує, що підприємства самостійно працевлаштовують осіб з інвалідністю на створені робочі місця (ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» від 21.03.1991 № 875-XII (далі — Закон № 875).

Робоче місце для особи з інвалідністю Читайте також: Звіт про зайнятість і працевлаштування осіб з інвалідністю — 2018

Підприємство, що планує працевлаштувати особу з інвалідністю, зобов’язане створити йому робоче місце (в т. ч. спеціальне робоче місце) з урахуванням індивідуальних програм реабілітації та рекомендацій МСЕК. Якщо в документах МСЕК не зазначено необхідності створення спеціалізованого робочого місця для особи з інвалідністю, таку особу працевлаштовують на звичайне робоче місце. Держпраці зауважує — залучення осіб з інвалідністю до робіт із шкідливими та важкими умовами праці можливо за умови, що такі умови праці не суперечать висновку МСЕК.

Законодавством не встановлено процедури атестації робочого місця особи з інвалідністю. Атестацію робочого місця можна проводити в загальному порядку, відповідно до постанови КМУ «Про порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці» від 01.08.1992 № 442.

Держпраці звертає увагу роботодавця — під час роботи з ПК необхідно дотримуватися Державних санітарних правил і норм роботи з візуальними дисплейними терміналами електронно-обчислювальних машин ДСанПІН 3.3.2.007-98, затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 10.12.1998 № 7, та Правил охорони праці під час експлуатації електронно-обчислювальних машин, затверджених наказом Держгірпромнагляду від 26.03.2010 № 65.

За невиконання нормативу для працевлаштування осіб з інвалідністю роботодавець (крім підприємств, установ й організацій, що повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів) має заплатити штрафні санкції, розмір яких залежить від кількості працюючих на підприємстві за основним місцем роботи:

  • від 8 до 15 осіб — 0,5 середньорічної заробітної плати по підприємству за кожне робоче місце, не зайняте особою з інвалідністю;
  • понад 15 осіб — середньорічну заробітну плату по підприємству за кожне робоче місце, не зайняте особою з інвалідністю (ст. 20 Закону № 875).

Відновлення бронювання у Дії

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Порядок працевлаштування осіб з інвалідністю

Держава захищає права працівників з інвалідністю та гарантує їм право на роботу. Як приймати на роботу таких працівників і дотримати вимог законодавства? Як оформити наказ про прийняття на роботу інваліда? Вберегтися від помилок під час працевлаштування осіб з інвалідністю допоможе наша стаття
33437

Праця осіб з інвалідністю: які пільги та гарантії передбачені

Особа з інвалідністю — особа зі стійким розладом функцій організму, що при взаємодії із зовнішнім середовищем може призводити до обмеження її життєдіяльності, внаслідок чого держава зобов’язана створити умови для реалізації нею прав нарівні з іншими громадянами та забезпечити її соціальний захист.
3677

Норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю

Протягом року кадрові служби пильнують, аби на підприємстві працювали особи з інвалідністю у кількості, що відповідає нормативу робочих місць. Однак дуже часто з’ясовується, що норматив не виконано. Одна з причин — оскільки у розрахунку беруть участь усереднені показники, після заокруглень фактична чисельність осіб з інвалідністю виявляється меншою, аніж планували. Як уникнути такої проблеми?
15007

Зразок виробничої характеристики для працівника, який оформлює інвалідність у МСЕК

Медико-соціальну експертну комісію (МСЕК) працівник повинен пройти для встановлення інвалідності. Для цього необхідна виробнича характеристика, шаблон якої розробили експерти Системи.
20676