Відповідь
Студентів денної форми навчання працевлаштовують на загальних засадах. Як правило, вони працюють на умовах неповного робочого часу, аби мати змогу відвідувати заняття у навчальному закладі.
Читайте також: Працевлаштування студентів денної форми навчання: як ліпше оформити
Здобувачі освіти мають право на трудову діяльність у позанавчальний час (п. 1 ст. 53 Закону України «Про освіту» від 05.09.2017 № 2145-VIII). Якщо працівник може працювати повну тривалість робочого часу у позанавчальний час, прийняти його на таких умовах не буде порушенням законодавства.
Сезонна робота — це одна з найбільш поширених форм працевлаштування в різних сферах діяльності, таких як сільське господарство, будівництво, туризм, роздрібна торгівля та інші. Вона є чудовою можливістю для працівників знайти тимчасову зайнятість, а для роботодавців — вирішити питання з підвищеною потребою у працівниках у пік сезону. Однак процес найму сезонних працівників має свої особливості, а відпустка на сезонній роботі викликає низку питань. Усе про оформлення відпустки сезонним працівникам – у статті.
КМУ від 28.03.1997 № 278 визначає сезонні галузі та сезонні роботи
Трудовим законодавством передбачено можливість працевлаштовувати працівників на сезон. Однак, трудовий договір з сезонними працівниками викликає низку питань у роботодавців. Як оформити трудові відносини із сезонними працівниками? Як має виглядати трудовий договір з тимчасовими працівниками (зразок)? Відповіді на ці питання та всі секрети укладення трудових договорів із сезонними працівниками — у статті.
Під час прийняття на сезонну роботу, працівник має насамперед написати заяву. Обов’язково у такій заяві потрібно вказати про сезонний характер роботи.
Укладення будь-якого трудового договору оформлюємо наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу про прийняття працівника на роботу.