Установлення режиму гнучкого робочого часу суміснику

2428

Запитання

Чи можна працівнику-суміснику встановити гнучкий режим роботи?

Відповідь

КЗпП не врегульовано порядок запровадження гнучкого режиму робочого часу, водночас, можливість запровадження гнучкого режиму зумовлена нормами ст. 13 КЗпП і ст. 7 Закону України «Про колективні договори і угоди» від 01.07.1993 № 3356-XII, згідно з якими питання режиму роботи, тривалості робочого часу і відпочинку є предметом колдоговірного регулювання.

Гнучкий режим робочого часу — це форма організації праці, за якою для деяких категорій працівників, для працівників окремих організацій або їх структурних підрозділів, встановлюють режим праці з саморегулюванням часу початку, закінчення та тривалості робочого часу впродовж робочого дня (п. 1.2 Методичних рекомендацій щодо встановлення гнучкого режиму робочого часу, затверджених наказом Мінсоцполітики України від 04.10.2006 № 359; далі — Методичні рекомендації).

Установлення режиму гнучкого робочого часу суміснику Вам стане у пригоді: Зразок наказу про встановлення гнучкого режиму робочого часу

Якщо можливість встановлення гнучкого режиму робочого часу передбачена колективним договором та ПВТР для категорії посад, яку обіймає зазначений працівник-сумісник, йому можна встановити такий режим за умови забезпечення обліку відпрацьованого робочого часу та контролю трудової дисципліни (п. 3.5 Методичних рекомендацій).

Особливості трудових договорів із сумісниками

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Бланк табеля обліку робочого часу

Табель обліку робочого часу (бланк П-5) використовується для контролю відпрацьованих годин, відпусток, лікарняних та інших видів часу, що враховуються для розрахунку заробітної плати. У цій статті Ви знайдете відповіді на такі питання: як здійснюється облік робочого часу у військових, який вигляд має бланк табеля робочого часу, як правильно заповнити бланк табеля обліку робочого часу?
56017

Що входить до страхового стажу?

Під час війни трудове законодавство зазнає чималих змін. У результаті перед роботодавцями та працівниками постає питання: як зараховується стаж і як він впливає на нарахування пенсії?
56920

Надурочні роботи: як залучати працівників

Працівники не встигають виконати доручену роботу протягом робочого дня або зміни, і роботодавець вирішив провести надурочні роботи. У чому ж полягає надурочна робота і порядок її проведення? Кого можна долучити до таких робіт, а кого забороняє законодавство? Як здійснюється розрахунок надурочного робочого часу його облік? Відповіді на усі питання стосовно порядку застосування надурочних робіт та регулювання аспектів про надурочні роботи КЗпП — пояснюємо крок за кроком у матеріалі
28010

Прийняття на роботу неповнолітніх

Праця неповнолітніх осіб — нині актуальна тема. Працевлаштування неповнолітніх в Україні та особливості звільнення неповнолітніх з роботи хоч і регулюються законодавством, однак лишають низку питань для роботодавців. Способи працевлаштування неповнолітніх, тривалість відпустки для неповнолітніх, дозвіл на працевлаштування неповнолітніх, додаткові підстави звільнення для неповнолітніх, про все це — у статті
12304

Наказ про оголошення простою через відключення світла

Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком від фахівців Цифрового видавництва Експертус.
18545