Кількість працівників з неповним робочим часом для інспекційного відвідування

791

Запитання

Однією із причин інспектування інспектором праці є те, що протягом місяця кількість працівників, що працюють на умовах неповного робочого час, збільшилась на 20 і більше відсотків. Чи передбачено за це відповідальність і в яких розмірах?

Відповідь

Підприємство самостійно визначає свою організаційну структуру, встановлює чисельність працівників і штатний розпис (ч. 3 ст. 64 Господарського кодексу України).

За угодою між працівником і роботодавцем можна встановити як при прийнятті на роботу, так і згодом неповний робочий день або неповний робочий тиждень (ч. 1 ст. 56 КЗпП). Робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників (ч. 3 ст. 56 КЗпП).

Тобто введення роботодавцем до штатного розпису посади (декількох посад), що передбачають неповну зайнятість, та прийняття на ці посади працівників на умовах неповного робочого часу не є порушенням законодавства.

Перегляньте вебінар на тему «Перевірки роботодавців — 2017: новий порядок»

Вебінар «Перевірки роботодавців — 2017»

Однак, інформація, отримана від ПФУ, про те, що у роботодавця протягом місяця кількість працівників, які працюють на умовах неповного робочого часу, збільшилась на 20 і більше відсотків (пп. 6 п. 5 Порядку державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою КМУ від 26.04.2017 № 295) є підставою для інспектування інспектором з праці.

Перелік нормативно-правових актів, виконання яких контролюється під час інспекційного відвідування / невиїзного інспектування, а також Перелік питань, що вивчались під час інспекційного відвідування / невиїзного інспектування, затверджені наказом Мінсоцполітики від 18.08.2017 № 1338 (далі — Перелік № 1338).

Кількість працівників з неповним робочим часом для інспекційного відвідування Читайте також: Інспекційні відвідування замість перевірок: усе по-новому

Отже, інспектор з праці під час виїзного (невиїзного) інспектування перевірятиме, чи дотримує роботодавець норми КЗпП та інших нормативно-правових актів за Переліком № 1338.

Залежно від виявлених порушень, роботодавцю загрожують штрафні санкції, визначені статтею 265 КЗпП та адміністративна відповідальність посадових осіб.

Актуально про відпустки

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Неповний робочий час: запровадження, оплата, табелювання

Неповний робочий час — це один із видів тривалості робочого часу, передбачений законодавством. Що передбачає неповний робочий час і порядок його встановлення? Для кого встановлюється неповний робочий час? Чи можливе переведення на неповний робочий день під час війни? Як зафіксувати неповний робочий час в штатному розписі? Усе про неповний робочий час в умовах війни та перехід з неповного робочого часу на повний — у статті.
141023

Графік роботи працівників

Графік роботи працівників, зразок якого підприємство визначає самостійно, визначає години і дні, коли працівники повинні виконувати свої обов’язки. Підприємство самостійно визначає, який графік роботи працівників діє у його межах. Як скласти графік роботи працівників таким чином, щоб він відповідав нормам закону та влаштовував усі сторони трудових відносин, — читайте у статті
138593

Поняття робочого часу та його види

Робочий час — це період в часі, протягом якого працівник зобов’язаний виконувати трудові обов’язки. Детально про поняття робочого часу та його види — у статті.
10997