Прогул і страховий стаж
Запитання
Чи враховують до страхового стажу дні прогулу?
Відповідь
Для пенсійного забезпечення страховий стаж — період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок (ч. 1 ст. 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV).
Для оплати тимчасової непрацездатності страховий стаж — період (строк), протягом якого особа підлягала страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та за який щомісяця сплачено нею та роботодавцем або нею страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок (ч. 1 ст. 21 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV). Не всі періоди зараховують до страхового стажу для оплати тимчасової непрацездатності.
Для виплати матеріального забезпечення на випадок безробіття страховий стаж — період (строк), протягом якого особа підлягала страхуванню на випадок безробіття та за який щомісяця сплачено нею та роботодавцем страхові внески в сумі не менш як мінімальний страховий внесок (ч. 1 ст. 21 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000 № 1533-III).
Перебуваючи у трудових відносинах працівник підлягає:
- загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню;
- страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності;
- страхуванню на випадок безробіття.
Однак, оскільки він не виконує роботи, передбаченої трудовим договором з неповажних причин (прогул), то роботодавець не нараховує йому зарплату, а відтак і не сплачує за нього страхові внести.
Тому період прогулу не зараховують до страхового стажу за всіма видами страхування.