Як отримати путівку від Фонду соцстраху в 2018 році?

8785

Запитання

Хто та на підставі чого може отримати путівки на лікування від Фонду соцстраху в 2018 році?

Відповідь

Управління Держпраці у Полтавській області роз’яснило, що медична реабілітація (відновне лікування) — вид медичної допомоги, що включає систему лікувальних заходів, спрямованих на відновлення порушених чи втрачених функцій організму, виявлення та активізацію його компенсаторних можливостей, профілактику ускладнень та рецидивів захворювання.

Як отримати путівку від Фонду соцстраху в 2018 році? Вам стане у пригоді: Зразок заяви на матеріальну допомогу на оздоровлення до щорічної відпустки

Для забезпечення відновлення здоров’я застраховані особи за рахунок коштів Фонду мають право на лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів після перенесених захворювань і травм (ст. 20 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-ХІV; далі — Закон № 1105).

Медичну реабілітацію призначають пацієнтам після закінчення гострого періоду захворювання за наявності обмежень життєдіяльності та виконання трудової діяльності. Вона спрямована на відновлення здоров’я працюючої особи та повернення її до суспільно-корисної праці, профілактику ускладнень хвороб.

Для вдосконалення механізму забезпечення права застрахованих осіб на лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів постановою правління Фонду від 13.07.2017 № 39 затверджений Порядок відшкодування витрат за надані соціальні послуги з лікування застрахованих осіб та членів їх сімей після перенесених захворювань і травм у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів за рахунок коштів Фонду соціального страхування України (далі — Порядок № 39). Порядок № 39 погодило МОН (лист від 23.08.2017 № 3.14-19/1146-17/22760).

За рахунок коштів Фонду застрахованих осіб можуть відновити здоров’я за профілями медичної реабілітації:

  • нейрореабілітація (підгострий період інсультів; черепно-мозкових травм);
  • м’язово-скелетна реабілітація (підгострий період після операцій на опорно-руховому апараті; підгострий період опіків; ревматологічні захворювання);
  • кардіо-пульмонарна реабілітація (підгострий період інфаркта міокарда; стан після пролікованої нестабільної стенокардії; підгострий період після операцій на серці; підгострий період захворювань легень; підгострий період після операцій на легенях; цукровий діабет);
  • медико-психологічна реабілітація учасників АТО (порушення адаптації; розлади пов’язані із споживанням їжі; неорганічні розлади сну; соматоформні розлади; неврастенія);
  • реабілітація після оперативних втручань на органах зору;
  • реабілітація при порушенні перебігу вагітності (ускладнена вагітність);
  • інша (соматична) реабілітація (підгострий період після оперативних втручань на органах травлення, на органах сечостатевої системи, на жіночих статевих органах).

З 01.01.2018 змінився механізм забезпечення застрахованих осіб соціальними послугами з лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів після перенесених захворювань і травм. Застрахована особа має право на лікування в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу відповідно до медичних показань за рекомендацією лікуючого лікаря та за наявності висновку лікарсько-консультативної комісії (далі — висновок ЛКК) лікувально-профілактичного закладу, клініки медичної науково-дослідної установи або жіночої консультації (далі — заклад охорони здоров’я) (п. 5 Порядку № 39).

Після надання висновку ЛКК заклад охорони здоров’я інформує орган Фонду про потребу застрахованої особи (з урахуванням медичних показань та протипоказань) в подальшому лікуванні в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу із зазначенням профілю.

Представник Фонду прибуває в заклад охорони здоров’я та разом із хворим заповнює заяву про забезпечення реабілітаційним лікуванням (п. 11 Порядку № 39). Застрахованій особі надають перелік санаторно-курортних закладів у розрізі профілів медичної реабілітації, які відповідають кваліфікаційним вимогам для надання послуг з реабілітаційного лікування за профілем його хвороби, та пропонують обрати відповідний санаторій. Далі Фонд узгоджує із санаторієм, обраним застрахованою особою, можливість прийому на реабілітаційне лікування та дату заїзду хворого. Після чого укладають тристоронній договір — між застрахованою особою, органом Фонду та санаторно-курортним закладом.

У договорі обов’язково зазначають профіль медичної реабілітації, термін лікування (визначає лікуючий лікар та ЛКК, але не більше 24 днів) та дата початку лікування.

Застрахована особа має пред’явити санаторно-курортному закладу паспорт, свідоцтво про народження дитини (у разі направлення на лікування дитини), та надати:

  • три примірники Договору;
  • виписку з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого (форма № 027/о, затверджена наказом МОЗ від 14.02.2017 № 110);
  • обмінну карту пологового будинку, пологового відділення лікарні (форма №113/о, затверджена наказом МОЗ від 13.02.2006 № 67) якщо на реабілітацію направлено вагітну;
  • листок непрацездатності (п. 18 Порядку № 39).

Робочий орган Фонду після завершення хворим курсу реабілітації перераховує санаторію вартість фактично наданих послуг з реабілітації (діагностичні та лікувальні послуги, що надано за призначенням лікаря та за відсутності протипоказань, послуги з харчування та проживання) згідно з актом приймання-передачі та рахунку. Однак, якщо вартість реабілітації перевищує граничні розміри витрат, застрахована особа самостійно сплачує різницю коштів на рахунок санаторно-курортного закладу.

Граничні розміри витрат на відшкодування вартості одного ліжко-дня лікування для застрахованої особи або члена її сім’ї (дитини у супроводі одного із застрахованих батьків або застрахованої особи, яка їх замінює: опікуна, піклувальника), затверджує правління Фонду.

За інформацією Управління Держпраці у Полтавській області

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на вебінар «Перевірки Держпраці під час воєнного стану», який відбудеться 23 травня. Спікер — посадова особа Держпраці. У програмі — підстави для перевірки, як уникнути штрафів, різниця між трудовим договором і ЦПХ.

❗️Якщо хочете отримати персональну відповідь від посадової особи Держпраці, поставте запитання до 20 травня включно в чат вебінару❗️

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

Перевірки Держпраці під час воєнного стану

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Пільги та компенсації чорнобильцям

Чорнобильці мають право на пільги, визначені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII. Обсяг пільг залежить від категорії, до якої віднесено особу, постраждалу від аварії на ЧАЕС.
47133

Матеріальна допомога на оздоровлення

Матеріальна допомога на оздоровлення – перевага окремих категорій працівників. Кому та як оформити матеріальну допомогу на оздоровлення у 2023 році? У чому полягає матеріальна допомога на оздоровлення працівникам бюджетних установ? Чи виплачувати одноразову матеріальну допомогу на оздоровлення під час воєнного стану? Експерти підготували відповідь на ці та інші питання щодо надання матеріальної допомоги на оздоровлення.
105445

Заява на матеріальну допомогу на оздоровлення до щорічної відпустки

Надання матеріальної допомоги на оздоровлення на законодавчому рівні регламентовано тільки для підприємств державної форми власності. Недержавні підприємства можуть врегулювати це питання у колдоговорі.
105228

Трудові гарантії донорам

Якщо працівник здає кров, кадровик не залишиться осторонь. По-перше, це соціально важлива справа, а добрі справи заслуговують на підтримку. По-друге, закон зобов’язує роботодавця забезпечити донору гарантії.
6316