Дата заповнення особової картки: яку проставляти
Запитання
Яку дату проставляти в графі «Дата заповнення» особової картки П-2, якщо наказ про прийняття на роботу видано за два тижні, а повідомлення до ДФС надіслано за день до початку роботи?
Відповідь
Типова форма № П-2, затверджена наказом Держкомстату та Міноборони України від 25.12.2009 № 495/656, не містить строку, упродовж якого роботодавець має оформити особову картку для прийнятого працівника.
В графі особової картки П-2 «Дата заповнення» вказують дату заповнення особової картки. Особову картку заповнюють після видання наказу про прийняття на роботу. Дата подання повідомлення в ДФС про прийняття працівника при заповненні картки П-2 значення не має.
На практиці при оформленні особових карток роботодавці дотримують за аналогією строків, визначених для оформлення трудових книжок, — 5-7 днів (ст. 48 КЗпП). Це пояснюється тим, що із записом в трудовій книжці про прийняття на роботу роботодавець має ознайомити працівника під підпис в особовій картці (п. 2.5 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту і Мінсоцзахисту від 29.07.1993 № 58)
Трудові книжки ведуть на всіх працівників, які працюють понад п’ять днів. Працівникам, що стають на роботу вперше, трудову книжку оформляють не пізніше п’яти днів після прийняття на роботу (ст. 48 КЗпП).
Отже, при прийнятті на роботу заповніть особову картку П-2 в строк, що починається з дати видання наказу про прийняття на роботу та закінчується через 5 днів з дати, коли працівник приступив до роботи.