Працівника, що раніше працював за «стандартним» графіком роботи (40-годинний робочий тиждень із понеділка по п’ятницю), потрібно перевести на змінний графік роботи з підсумованим обліком робочого часу. Як правильно це оформити?
Відповідь
Відповідно до статей 52, 57, 58, 61 КЗпП частина норм щодо організації робочого часу (у т. ч. і змінного) мають бути врегульовані у ПВТР та графіках змінності, погоджених із профспілковим комітетом організації.
Про зміну істотних умов праці (зокрема, про зміну режиму роботи) працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці, відповідно до частини третьої статті 32 КЗпП.
Графік роботи працівників, зразок якого підприємство визначає самостійно, визначає години і дні, коли працівники повинні виконувати свої обов’язки. Підприємство самостійно визначає, який графік роботи працівників діє у його межах. Як скласти графік роботи працівників таким чином, щоб він відповідав нормам закону та влаштовував усі сторони трудових відносин, — читайте у статті
Потрібно запровадити змінний графік роботи на підприємстві, враховуючи умови воєнного стану, одержати зразки змінного графіку роботи та наказу про зміну графіка роботи, — тоді пропонуємо скористатися нашими порадами у цій статті
Графіки змінності сторожів затверджують за два місяці наказом з адміністративно-господарської діяльності. Чи потрібно ще погоджувати їх із профспілковим комітетом?
Щороку — навесні та восени — українці переводять годинникові стрілки вперед та назад відповідно. Цьогорічне осіннє переведення часу на годину назад відбудеться у ніч із 26 на 27 жовтня о 4:00. Продемонструємо на прикладах та роз’яснимо, як відобразити у табелі та графіках змінності таку часову зміну.
На безперервно діючих підприємствах, в установах, організаціях, а також в окремих виробництвах, цехах, дільницях, відділеннях і на деяких видах робіт, де за умовами виробництва не може бути додержана встановлена для такої категорії працівників щоденна або щотижнева тривалість робочого часу, допускається за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації запровадження підсумованого обліку робочого часу з тим, щоб тривалість робочого часу за обліковий період не перевищувала нормального числа робочих годин.