Працівник — член Державної екзаменаційної комісії: оформлюємо відсутність на роботі

1710

Запитання

Відповідь

Атестація осіб, які здобувають ступінь молодшого бакалавра, бакалавра чи магістра, здійснюється екзаменаційною комісією, до складу якої можуть включатися представники роботодавців та їх об’єднань, відповідно до положення про екзаменаційну комісію, затвердженого вченою радою вищого навчального закладу (наукової установи) (абз. 1 ч. 2 ст. 6 Закону України «Про вищу освіту» від 01.07.2014 № 1556-VII).

Відповідно до примітки 5 пункту 14 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міносвіти від 15.04.993 № 102, для оплати праці голів та членів державних екзаменаційних комісій застосовуються ставки погодинної оплати праці. Для працівників підприємств, установ і організацій, які мають навантаження протягом навчального року, застосовується погодинна оплата праці з огляду на ставки вчителів та викладачів, установлених залежно від розряду, категорії, освіти.

Аналізуючи положення про екзаменаційну комісію різних вищих навчальних закладів, можна побачити, що в положеннях зазначено, що оплата праці голови та членів Екзаменаційної комісії, які не є працівниками вишу, здійснюється погодинно відповідно до законодавства. Участь у роботі Екзаменаційної комісії членів — працівників вищого навчального закладу планується як педагогічне навантаження з відповідною оплатою.

Отже, підприємство не має обов’язку увільняти від роботи працівника підприємства, який є членом екзаменаційної комісії вищого навчального закладу. На час роботи працівника у комісії йому може бути надана щорічна відпустка, або відпустка без збереження заробітної плати на підставі статті 26 Закону України «Про відпустки», та за наявності підстав — відповідно до статті 25 зазначеного Закону.

Відновлення бронювання у Дії

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Оголошення про прийняття на роботу: яких фраз слід уникати

Вакансій багато — кандидатів мало. Щоб не стикатися з цим та заощадити свій час, складіть правильне оголошення про прийом на роботу. Зразок оголошення про прийом на роботу має не лише привернути увагу потенційних кандидатів, а й відповідати законодавству та не дискримінувати жодну категорію осіб. Усе про вдалий зразок оголошення на роботу — у статті.
40827

Калькулятор кількості кадровиків

Якщо ваше підприємство належить до тих, що стрімко розвиваються, ви плануєте створювати нові підрозділи, філіали, добирати нових працівників, варто знати: це — додатковий оберемок кадрових справ. В нагоді стане зручний сервіс — «Калькулятор кількості кадровиків». Він зекономить ваш час на розрахунках і дасть змогу ліпше підготуватися до розмови з керівником про нагальну потребу прийняти на роботу ще одного працівника відділу кадрів.
11809

Причетність кадровика до проведення атестації робочих місць за умовами праці

Атестація робочих місць за умовами праці: для чого проводиться, чи забезпечує кадрова служба підприємства її проведення та чи можна відтермінувати в умовах воєнного стану. На ці запитання знайдете відповіді у статті.
5497

Формування кадрового резерву на підприємстві

Як правильно сформувати кадровий резерв, а потім ефективно працювати з резервістами? Покроковий алгоритм допоможе вирішити ці завдання, а також сприятиме покращенню процесу відбору персоналу при переведенні на інші посади, навчанні працівників новим професіям, методам праці, технологіям.
20984

Мотивація працівників у 2020 році

Мотивація працівників в сучасних умовах — одне із найважливіших завдань HR-менеджерів та кадровиків. Для того щоб правильно мотивувати до роботи підлеглих, керівник має насамперед добре розуміти людську природу. Пропонуємо вам 12 ідей, які допоможуть надихнути персонал на плідну роботу у 2020 році. Не відкладайте на потім, адже рік вже розпочався.
14236