Відпустка на дітей та призупинення трудового договору

1707
Автор
шеф-редактор Експертус Кадри

Запитання

З працівниками призупинили трудові договори. Чи повинен роботодавець надавати додаткову відпустку на дітей батькам, у яких є двоє дітей до 15 років?

Відповідь

image28

Як уносити зміни та доповнення до графіка відпусток: на прикладах

Редакція статті 19 Закону про відпустки, що діяла до 9 травня 2021 року, зазначала, кому саме надають відпустку на дітей. І тоді Мінсоцполітики роз’яс­нювало: щоб отримати відпустку на дітей, особа повинна не просто мати дітей, а й повинна працювати, а не лише перебувати в трудових відносинах із підприємством (лист Мінсоцполітики від 26.03.2018 № 480/0/101-18/284).

А от після 9 травня 2021 року немає підстав застосовувати роз’яснення Мінсоцполітики. З чинної редакції випливає, що за періоди після 9 травня 2021 року батько чи мати двох дітей віком до 15 років має право на додаткову відпустку на дітей за кожен календарний рік роботи на підприємстві незалежно від того, чи фактично працював. 

Працівник, з яким призупинили дію трудового договору, продовжує перебувати у трудових відносинах, тому він не втрачає права на додаткову оплачувану відпустку на дітей (призупинення дії трудового договору не тягне за собою припинення трудових відносин — абз. 3 ч. 1 ст. 13 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-ІХ).

Огляд змін трудового законодавства за перше півріччя 2024

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Усе про відпустки: спецпідбірка для кадровика

З початком відпускної кампанії як у кадровиків та бухгалтерії, так і у працівників виникає немало запитань щодо відпусток, зокрема, про особливості їх надання під час воєнного стану. Відповідні на запитання знайдете в спеціальній підбірці про відпустки
45164

Відпустка одинокій матері

Одинокою матір’ю вважають жінку, яка не перебуває у шлюбі та у свідоцтві про народження дитини якої відсутній запис про батька дитини або запис про батька зроблено у встановленому порядку за вказівкою матері; вдову; іншу жінку, яка виховує й утримує дитину.
74679

Оформлення відпустки на дітей: найпоширеніші питання

У цій статті розглянемо важливі аспекти відпусток працівників, які мають дітей. Кому доступна додаткова соціальна відпустка на дітей, вік дітей, який дає право на соціальну відпустку, особливості надання таких відпусток та їх тривалість. Які особливості застосування додаткової відпустки матері двох дітей віком до 15 років та чи передбачена законодавством додаткова відпустка на дитину інваліда? Дізнайтеся у статті.
438265