Прогулювання робочих годин та оплата праці: що робити з порушниками?

1195
Автор
керівник експертної групи Експертус Кадри

Запитання

Виявили, що один з працівників за допомогою свого колеги обманув систему автоматичного обліку робочого часу і насправді не відпрацював кілька годин, отримавши при цьому оплату за повний робочий день. Як вчинити порушником та що робити з табелем і оплатою?

Відповідь

За порушення трудової дисципліни роботодавець може застосовувати до працівників дисциплінарні стягнення: догану або звільнення (ст. 147 КЗпП). 

До того як застосувати дисциплінарне стягнення, роботодавець повинен зажадати від порушника трудової дисципліни письмові пояснення (ч. 1 ст. 149 КЗпП). Тому насамперед отримайте пояснення від працівників, які були причетні до порушення.

На підставі пояснень працівників роботодавець вирішує, чи застосовувати до них заходи дисциплінарного стягнення. У цьому наказі доручіть табельнику скласти скоригований табель, а бухгалтерії — зробити перерахунок зарплати та утримати з працівника зарплату за невідпрацьовані години.

Прогулювання робочих годин та оплата праці: що робити з порушниками?Коли можна провадити відрахування із зарплати?

Відновлення бронювання у Дії

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про оголошення простою через відключення світла та тепла

Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
19186

Захист працівників під час роботи при низьких температурах: про що має знати кадровик

Захист працівників під час роботи при низьких температурах є важливим аспектом охорони праці. Який має бути оптимальний температурний режим на робочому місці? При якій температурі скорочується робочий день? Які особливості нормативного регулювання має робота при низькій температурі? Усі відповіді — у статті.
25731

Запровадження гнучкого режиму роботи на підприємстві

За письмовим погодженням між працівником і роботодавцем незалежно від форми власності для працівника можна встановити гнучкий режим робочого часу. Гнучкий графік роботи регулюється ст. 60 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП). Які особливості має гнучкий графік роботи під час воєнного стану читайте у статті
14897

Перехід на зимовий час 2024 в табелі обліку та графіках змінності

Переведення годинника на зимовий час — це практика, коли годинники переводять назад на одну годину, щоб використовувати світловий день більше вранці та зекономити електроенергію. Відтак, у ніч з 26 на 27 жовтня українці переведуть свої годинники на годину назад. Що має врахувати роботодавець, кадровик та працівник під час осіннього переведення часу?
22053

Тривалість робочого часу водіїв

Належним чином сформовані графіки роботи (змінності) водіїв колісних транспортних засобів з додержанням норм робочого часу та відпочинку є запорукою правильного обліку робочого часу водіїв
7572