Чи можна встановити випробувальний термін, якщо працівниця, яку приймають на роботу, вагітна?
Відповідь
Кодекс законів про працю України (ч. 2 ст. 26) передбачає, що роботодавці не можуть встановлювати випробувальний термін для певних категорій. Це, зокрема, стосується працівниць:
вагітних жінок;
одиноких матерів з дитиною до 14 років або дитиною з інвалідністю.
Втім, Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» дозволяє роботодавцям при укладенні трудового договору встановлювати вимоги щодо випробувального терміну для будь-якої категорії працівників (зокрема, це стосується вагітних та одиноких матерів). Такі правила діють на час воєнного стану.
Перед тим як допустити нового працівника до виконання обов’язків, подайте повідомлення в податкову про прийняття його на роботу. Скачайте шаблон та скористайтеся зразком і підказками від наших фахівців, щоб правильно заповнити бланк повідомлення.
Перед прийняттям на роботу (укладанням трудового договору) необхідно перевірити у претендента наявність всіх необхідних документів та їх легітимність. Які саме документи має подати потенційний працівник та на що слід звернути увагу кадровику, перевіряючи такі документи, детально читайте у статті.
Спрощений режим трудових відносин наразі можна застосовувати тільки на час воєнного стану. Водночас зміни, запроваджені відповідним законом, внесені до КЗпП. Припускаємо, що законодавці планують, щоб роботодавці з працівниками перейшли до індивідуального регулювання трудових відносин. Хто може застосовувати спрощений режим? Як укладати трудовий договір й оплачувати працю працівників, — роз’яснюємо у статті
Буде помилкою вказати у трудовій, що працівницю прийняли за строковим трудовим договором на час відпустки з вагітності та пологів. Як тоді зробити правильний запис?