Компанія хоче звільнити деяких працівників, з якими призупинили трудові договори після початку повномасштабного вторгнення. Їхні трудові договори були чинні до 30.04.23, пролонгацію не робили через призупинення. Чи правомірно зараз звільнити цих працівників за пунктом 2 статті 36 КЗпП?
Якщо після закінчення строку трудового договору трудові відносини фактично тривають і жодна зі сторін не вимагає, щоб їх припинили, дію договору вважають продовженою на невизначений строк (ч. 1 ст. 39-1 КЗпП).
Немає значення, що на дату закінчення строку трудового договору з працівниками призупинили трудові договори. Призупинення дії трудового договору не тягне за собою припинення трудових відносин (ч. 1 ст. 13 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX). Роботодавець мав право звільнити працівників за пунктом 2 статті 36 КЗпП 30 квітня 2023 року, тобто коли були призупинені трудові договори.
Якщо з працівниками є зв’язок, спробуйте домовитися про звільнення за угодою сторін (п. 1 ч. 1 ст. 36 КЗпП).
Видача трудової книжки в день звільнення передбачена чинним законодавством. Бувають випадки, коли працівник відсутній на роботі в день звільнення або втратив свою трудову книжку, чи бажає отримати її на руки, щоб подати відомості до Пенсійного фонду, які дії працівника та роботодавця? Відповіді на ці та інші запитання отримаєте в статті
Листок непрацездатності під час вирішення складних трудових відносин подекуди вважають захисним амулетом. Мовляв, «лікарняний» — це гарантія того, що роботодавець не звільнить працівника ні за яких обставин. Але дійсно чи можливо прийняти наказ про звільнення під час лікарняного? Які особливості звільнення державного службовця під час лікарняного та звільнення під час лікарняного по вагітності та пологах потрібно знати кадровику? Усе про звільнення під час лікарняного — у статті.
Працівник, який бажає звільнитись за власним бажанням за відсутності поважної причини, зобов’язаний за два тижні повідомити роботодавця про своє звільнення. Якщо ж працівник в заяві вказав причину, через яку потрібно раніше звільнитися, тоді термін відпрацювання не застосовується. Про це та про інші випадки, коли можна звільнитись без відпрацювання, читайте в статті.
Можна досконало знати порядок звільнення з роботи, але коли мова йде про конкретного працівника, на допомогу варто покликати як професійний досвід, так і життєвий. Ця стаття допоможе отримати відповідь на питання, як правильно звільнити працівника.
Які дії кадрової служби у разі ліквідації підприємства? Яким чином звільняти працівників, щодо яких встановлено заборону на звільнення або які відсутні з нез’ясованих причин (приміром, виїхали за кордон)? Як визначати дату звільнення, якщо процес ліквідації може розтягнутися на рік або навіть більше?