Відповідь
За власним бажанням день у день? можна, але за згодою сторін
Працівник має право розірвати безстроковий трудовий договір, письмово попередивши про це за два тижні.
Якщо звільнення зумовлене неможливістю продовжувати роботу з поважних причин, роботодавець повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить підлеглий (ст. 38 КЗпП).
У зазначеній ситуації, працівник може звільнитися за власним бажанням без відпрацювання за таких обставин:
- за домовленістю з роботодавцем. Працівник та роботодавець, навіть без поважних, причин можуть узгодити будь-який строк звільнення в межах двох тижнів після подання заяви. За домовленістю, людина може звільнитися навіть день у день;
- у разі, якщо бажання працівника звільнитися з роботи зумовлене поважною причиною — переїздом на нове місце проживання.
Зверніть увагу, чинне законодавство не містить переліку документів, які мають надаватися для підтвердження факту зміни місця проживання.
В такому випадку, документом, що підтверджує переїзд буде штамп у паспорті працівника про місце реєстрації проживання, яке відрізняється від місця його роботи.
⚡ ТОП-5 консультацій ⚡
Трудовий договір може бути припинено, а працівника звільнено з роботи лише з підстав і в порядку, визначених трудовим законодавством. Які умови припинення трудового договору? Як здійснити оформлення припинення дії трудового договору? Чи відрізняється порядок розірвання трудового договору між працівником і фізичною особою – підприємцем? Як заповнити коректно бланк угоди про припинення трудового договору? Усе про документування: угода про припинення трудового договору (бланк) та наказ про припинення трудового договору (бланк) а також особливості припинення трудових відносин під час воєнного стану читайте у цій статті.
Звільнення працівника за власним бажанням — процедура, через яку виникає не менше судових спорів, ніж через інші підстави для звільнення. Крім того, звільнення за власним бажанням викликає додаткові запитання через воєнний стан в Україні. Порядок такого звільнення та його особливості під час війни, роз’яснюємо у статті
Роботодавець може звільнити працівника за власним бажанням у строк, про який він просить, у разі неможливості продовжити роботу. Також є ще одна поважна причина, коли працівник може звільнитися за власним бажанням без попередження за два тижні.
Законодавство про працю надає право працівникам розривати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника за два тижні. Але на час дії воєнного стану є поважна причина для звільнення без попередження. Детальніше читайте у статті.
Трудові відносини, які виникли на підставі безстрокового чи строкового трудового договору або контракту, можуть бути припинені як з ініціативи працівника, так і з ініціативи власника або уповноваженого ним органу. Незалежно від того, хто ініціює звільнення, кадровик готує наказ про звільнення працівника. Зразки документів ми підготували для вас у статті.