Запровадження ненормованого робочого часу та додаткова відпустка

1109

Запитання

Чи можна встановити ненормований робочий день за заявою працівника, якщо керівник підприємства підпише відповідний наказ? Хто вирішує скільки днів додаткової відпустки надати за ненормований робочий день?

Відповідь

Ненормований робочий день установлюють для окремих категорій працівників, коли неможливо нормувати час трудового процесу. Перелік посад працівників з ненормованим робочим днем визначається колективним договором.

Встановлення ненормованого робочого часу на підставі заяви працівника та наказу є неправомірним. Порядок та умови —  у статті «Ненормований робочий час: до кого застосовувати та як обліковувати».

Відповідно до частини 1 пункту 2 статті 8 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки) відпустка за ненормований робочий день надається тривалістю до 7 календарних днів згідно зі списками посад, робіт та професій, визначеними колективним договором або угодою.

Конкретна тривалість щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці встановлюється колективним чи трудовим договором залежно від часу зайнятості працівника в цих умовах (ч. 2 п. 2 ст. 8 Закону про відпустки).

Пам’ятайте, будь-які зміни і доповнення до колективного договору, угоди можна вносити лиш за взаємної згоди сторін у порядку, визначеному саме у цих актах (ст. 14 Закону України «Про колективні договори і угоди» від 01.07.1993 № 3356-XII).


⚡ ТОП-5 консультацій ⚡


Відновлення бронювання у Дії

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Перелік посад працівників з ненормованим робочим днем

Міністерства та інші центральні органи виконавчої влади за погодженням з відповідними галузевими профспілками можуть затверджувати орієнтовний перелік робіт професій і посад працівників з ненормованим робочим днем
30922

Графік роботи працівників

Графік роботи працівників, зразок якого підприємство визначає самостійно, визначає години і дні, коли працівники повинні виконувати свої обов’язки. Підприємство самостійно визначає, який графік роботи працівників діє у його межах. Як скласти графік роботи працівників таким чином, щоб він відповідав нормам закону та влаштовував усі сторони трудових відносин, — читайте у статті
138216

Додаткова відпустка за ненормований робочий день

Окрім щорічної основної відпустки, певним категоріям працівників встановлюються ще щорічна додаткова відпустка за ненормований робочий день. Кому надається ця відпустка, скільки днів триває відпустка за ненормований робочий день, чи можливо скористатися такою відпусткою під час воєнного стану, — детально в статті
53472