Запровадження ненормованого робочого часу та додаткова відпустка

849

Запитання

Чи можна встановити ненормований робочий день за заявою працівника, якщо керівник підприємства підпише відповідний наказ? Хто вирішує скільки днів додаткової відпустки надати за ненормований робочий день?

Відповідь

Ненормований робочий день установлюють для окремих категорій працівників, коли неможливо нормувати час трудового процесу. Перелік посад працівників з ненормованим робочим днем визначається колективним договором.

Встановлення ненормованого робочого часу на підставі заяви працівника та наказу є неправомірним. Порядок та умови —  у статті «Ненормований робочий час: до кого застосовувати та як обліковувати».

Відповідно до частини 1 пункту 2 статті 8 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки) відпустка за ненормований робочий день надається тривалістю до 7 календарних днів згідно зі списками посад, робіт та професій, визначеними колективним договором або угодою.

Конкретна тривалість щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці встановлюється колективним чи трудовим договором залежно від часу зайнятості працівника в цих умовах (ч. 2 п. 2 ст. 8 Закону про відпустки).

Пам’ятайте, будь-які зміни і доповнення до колективного договору, угоди можна вносити лиш за взаємної згоди сторін у порядку, визначеному саме у цих актах (ст. 14 Закону України «Про колективні договори і угоди» від 01.07.1993 № 3356-XII).


⚡ ТОП-5 консультацій ⚡


Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на вебінар «Перевірки Держпраці під час воєнного стану», який відбудеться 23 травня. Спікер — посадова особа Держпраці. У програмі — підстави для перевірки, як уникнути штрафів, різниця між трудовим договором і ЦПХ.

❗️Якщо хочете отримати персональну відповідь від посадової особи Держпраці, поставте запитання до 20 травня включно в чат вебінару❗️

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

Перевірки Держпраці під час воєнного стану

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Графік роботи працівників

Підприємство самостійно визначає, який графік роботи працівників діє у його межах. Як скласти графік роботи працівників таким чином, щоб він відповідав нормам закону та влаштовував усі сторони трудових відносин, — читайте у статті
114089

Перелік посад працівників з ненормованим робочим днем

Міністерства та інші центральні органи виконавчої влади за погодженням з відповідними галузевими профспілками можуть затверджувати орієнтовний перелік робіт професій і посад працівників з ненормованим робочим днем
28312

Додаткова відпустка за ненормований робочий день

Окрім щорічної основної відпустки, певним категоріям працівників встановлюються ще щорічна додаткова відпустка за ненормований робочий день. Кому надається ця відпустка, скільки днів триває відпустка за ненормований робочий день, чи можливо скористатися такою відпусткою під час воєнного стану, — детально в статті
45306