Трудова книжка — «Новою поштою»: чи правомірно?

4845

Запитання

Чи можна переслати трудову книжку звільненому працівнику «Новою поштою»?

Відповідь

У день звільнення роботодавець зобов’язаний видати працівнику трудову книжку із відповідним записом у ній.

Якщо людина відсутня на роботі у день звільнення, роботодавець надсилає йому поштове повідомлення про необхідність отримати трудову книжку. Пересилати документ про трудову діяльність поштою допустимо лише адресною доставкою за письмовою згодою працівника (п. 4.2 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 № 58).

Згідно зі статтею 1 Закону № 2759 оператором поштового зв’язку є суб’єкт підприємницької діяльності, який в установленому законодавством порядку надає послуги поштового зв’язку.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації забезпечує ефективність функціонування ринку поштових послуг та веде єдиний державний реєстр операторів поштового зв’язку. Станом на 01.07.2018 цей перелік налічував 33 оператори, з-поміж яких — ТОВ «Нова пошта».

Роботодавець має право скористатися послугами будь-якого з 33-х операторів поштового зв’язку, який надає послугу кур’єрської доставки на вказану адресу.

На офіційному сайті ТОВ «Нова пошта» вказані такі варіанти доставки:

  • відділення — відділення;
  • адреса — адреса;
  • відділення — адреса;
  • адреса — відділення.

Отже, роботодавець дотримає норм законодавства, якщо за заявою працівника надішле трудову книжку поштовим оператором ТОВ «Нова пошта» з використанням технології доставки «адреса — адреса» або «відділення — адреса».

Як провести скорочення чисельності та штату

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Зразок запису про нагородження у трудовій книжці

Фіксувати в трудовій книжці нагородження і заохочення зобов’язує пункт 2.2 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 № 58 (далі — Інструкція № 58). Що і як писати — визначає підрозділ «г» розділу 2 Інструкції № 58.
29467

Особливості зберігання трудових книжок

Під час оформлення на роботу всі працівники зобов’язані подавати на підприємство трудову книжку (у разі наявності) або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (витяг з електронної трудової книжки).
23064

Заповнення трудової книжки ФОП-роботодавцем

Коли фізична особа — підприємець починає використовувати найману працю, він автоматично стає роботодавцем. Саме з цього моменту виникає безліч запитань. Чи має ФОП заповнювати трудові книжки працівників у 2025 році? Що робити, якщо підприємець не має печатки? Чи оформлює ФОП трудову книжку особі, яка працевлаштовується вперше?
33799