Неповнолітні працівники і їхні батьки та/або піклувальники повинні чітко дотримуватись норм законодавства щодо офіційного працевлаштування й уникати ситуацій, що мають ознаки торгівлі людьми.
Трудовий договір з неповнолітнім
КЗпП визначає, що особи, що досягли п’ятнадцяти років, можуть бути прийняті на роботу за згодою одного з батьків або особи, що його замінює, як виняток. Права неповнолітніх осіб, тобто тих, що не досягли вісімнадцяти років, у трудових правовідносинах прирівнюються до прав повнолітніх. Вони користуються пільгами в галузі охорони праці, щодо робочого часу, відпусток та деяких інших умов праці, що встановлені відповідно до законодавства України.
Щоб підготувати неповнолітніх до майбутньої праці, дозволено приймати на роботу учнів загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних і середніх спеціальних навчальних закладів за умови, що вони виконуватимуть легку роботу, яка не шкодить здоров’ю і не впливає на навчальний процес, у вільний від навчання час за згодою одного з батьків чи особи, що його замінює.
УВАГА! На кожному підприємстві, в установі, організації потрібно вести спеціальний облік працівників, що не досягли вісімнадцяти років, де зазначати, зокрема, їхню дату народження.
Якщо продовження чинності трудового договору з неповнолітнім, зокрема строкового, загрожує його здоров’ю чи порушує законні інтереси, батьки, усиновителі і піклувальники неповнолітнього, а також державні органи та службові особи, на яких покладено нагляд і контроль за додержанням законодавства про працю, мають право вимагати його. розірвання.
За матеріалами Східного міжрегіонального управління
Державної служби України з питань праці