Яка тривалість відпустки без збереження заробітної плати на час воєнного стану

Стаття 9 Закону України «Про відпустки» (далі — Закон про відпустки) визначає, що до стажу роботи, який дає працівнику право на щорічну основну відпустку, зараховують час, коли:
- працівник фактично не працював, але за ним було збережене місце роботи (посада);
- працівнику не виплачували заробітну плату у зв’язку з перебуванням у відпустці без збереження заробітної плати, передбаченій статтями 25, 26 Закону України «Про відпустки».
Відпустка без збереження заробітної плати, яку надали за угодою сторін відповідно до статті 26 Закону України «Про відпустки», може тривати 15 календарних днів на рік.
У період воєнного стану трудові відносини, не передбачені іншими актами трудового законодавства, регулює Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану». Так, упродовж воєнного стану на прохання працівника роботодавець може надавати йому відпустку без збереження заробітної плати без обмеження строку, визначеного у частині першій статті 26 Закону про відпустки (ст. 12 Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану».
Підсумуємо: відпустка без збереження заробітної плати, яку надають упродовж воєнного стану відповідно до статті 26 Закону про відпустки, включають до стажу, що дає право на щорічну основну відпустку.
За матеріалами ГУ Держпраці у Київській області
Відпустки під час воєнного стану
З початком відпускної кампанії як у кадровиків та бухгалтерії, так і у працівників виникає немало запитань щодо відпусток, зокрема, про особливості їх надання під час воєнного стану. Відповідні на запитання знайдете в спеціальній підбірці про відпустки
Працівник працює більше півроку за строковим трудовим договором на час відпустки основного працівника для догляду за дитиною до трьох років. Чи має він право на щорічну відпустку повної тривалості?
За бажанням працівника частину щорічної відпустки можна замінити грошовою компенсацією. Скачайте зразки заяви та наказу про виплату грошової компенсації за частину щорічної відпустки за ДСТУ 4163:2020
Одинокою матір’ю вважають жінку, яка не перебуває у шлюбі та у свідоцтві про народження дитини якої відсутній запис про батька дитини або запис про батька зроблено у встановленому порядку за вказівкою матері; вдову; іншу жінку, яка виховує й утримує дитину сама.
Працівники з інвалідністю належать до соціально незахищених верств населення. Вони потребують більше часу на відпочинок та лікування. Тому інваліди І-ІІІ груп мають пільги щодо тривалості та порядку надання відпустки інваліду. У цій статті — про відпустки інвалідам у воєнний час, про щорічні основні та додаткові відпустки працівникам з інвалідністю.