У місті не ведуться бойові дії, підприємство не зупинило своєї діяльності і має змогу надати працівнику роботу, а той — працювати. Чи можна призупинити дію трудового договору з працівниками в цьому місті?

Призупинення дії трудового договору — це тимчасове припинення роботодавцем забезпечення працівника роботою і тимчасове припинення працівником виконання роботи за укладеним трудовим договором. Можливіть призупинити трудовий договір визначає стаття 13 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану».
Номенклатура справ відділу кадрів на 2023 рік
Призупинити дію трудового договору можна у зв’язку з військовою агресією проти України, тобто коли немає змоги надавати та виконувати роботи.
Для призупинення необхідні дві умови:
- роботодавець не може надати працівнику роботу;
- працівник не має змоги виконувати роботу.
Тобто в умовах, коли в місті немає бойових дій, підприємство працює і працівник має змогу працювати, призупинити дію трудового договору не можна.
За матеріалами Управління Держпраці у Вінницькій області
Нерідко працівники йдуть у відпустки, з яких і не планують повертатися на роботу. Варіантів два — вони одразу кажуть про свої наміри перед відпусткою або повідомляють про них під час відпустки. Розглянемо обидві ситуації, дамо відповіді на часті запитання, наведемо приклад розрахунку останнього дня відпустки та поділимося зразками заяви й наказу.
Оформлення працівника на роботу фізичною особою-підприємцем (ФОП) в Україні має відбуватися відповідно до вимог трудового законодавства. Як ФОП прийняти працівника на роботу законно та швидко — у статті.
Поновити трудовий договір можна у будь-який час, не чекаючи скасування воєнного стану. Наші фахівці підготували зразок заяви та наказу про поновлення трудового договору
КМУ від 28.03.1997 № 278 визначає сезонні галузі та сезонні роботи
Сезонна робота — це одна з найбільш поширених форм працевлаштування в різних сферах діяльності, таких як сільське господарство, будівництво, туризм, роздрібна торгівля та інші. Вона є чудовою можливістю для працівників знайти тимчасову зайнятість, а для роботодавців — вирішити питання з підвищеною потребою у працівниках у пік сезону. Однак процес найму сезонних працівників має свої особливості, а відпустка на сезонній роботі викликає низку питань. Усе про оформлення відпустки сезонним працівникам – у статті.
Працівник має право укладати трудовий договір як і в одній, так і в декількох установах, організаціях одночасно. Таке право передбачає частина 2 статті 21 КЗпП. Тому працівник, окрім основного трудового договору, має можливість укласи і трудовий договір про роботу за сумісництвом.