Чи включають відпустку без збереження заробітної плати до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку

Яка тривалість відпустки без збереження заробітної плати на час воєнного стану

suitcase_20_4.jpg

Стаття 9 Закону України «Про відпустки» (далі — Закон про відпустки) визначає, що до стажу роботи, який дає працівнику право на щорічну основну відпустку, зараховують час, коли:

  • працівник фактично не працював, але за ним було збережене місце роботи (посада);
  • працівнику не виплачували заробітну плату у зв’язку з перебуванням у відпустці без збереження заробітної плати, передбаченій статтями 25, 26 Закону України «Про відпустки».

Відпустка без збереження заробітної плати, яку надали за угодою сторін відповідно до статті 26 Закону України «Про відпустки», може тривати 15 календарних днів на рік. 

У період воєнного стану трудові відносини, не передбачені іншими актами трудового законодавства, регулює Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану». Так, упродовж воєнного стану на прохання працівника роботодавець може надавати йому відпустку без збереження заробітної плати без обмеження строку, визначеного у частині першій статті 26 Закону про відпустки (ст. 12 Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану».

Підсумуємо: відпустка без збереження заробітної плати, яку надають упродовж воєнного стану відповідно до статті 26 Закону про відпустки, включають до стажу, що дає право на щорічну основну відпустку.

За матеріалами ГУ Держпраці у Київській області

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка у зв’язку з навчанням: тривалість та порядок надання

Працівник, який навчається заочно, приніс довідку-виклик на сесію. Який порядок надання відпустки у зв’язку з навчанням та чи є обмеження в наданні навчальних відпусток під час воєнного стану? Детально про навчальні відпустки і їх тривалість — у статті зі зразками заяви, наказу та довідки-виклику
57853

Зразок заяви про перенесення відпустки

Наприкінці кожного року підприємства затверджують графік відпусток працівникам. Іноді у працівників виникає необхідність використати відпустку поза графіком. Щоб це реалізувати, зокрема, — працівник має написати заяву про перенесення відпустки на інший період.
38082

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді