
Спрощений режим регулювання трудових відносин застосовують до трудових відносин, які виникають:
- між працівником та роботодавцем, який є суб’єктом малого або середнього підприємництва відповідно до закону і має середню кількість працівників за звітний період (календарний рік) не більше ніж 250 осіб;
- або між роботодавцем та працівником, якщо розмір заробітної плати останнього за місяць становить понад вісім розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом.
Спрощений режим можна застосовувати у відносинах між працівниками та роботодавцями винятково на добровільних засадах. Скористатися ним можуть працівники та роботодавці, що мають на це право.
За матеріалами Управління Держпраці у Вінницькій області
Нерідко працівники йдуть у відпустки, з яких і не планують повертатися на роботу. Варіантів два — вони одразу кажуть про свої наміри перед відпусткою або повідомляють про них під час відпустки. Розглянемо обидві ситуації, дамо відповіді на часті запитання, наведемо приклад розрахунку останнього дня відпустки та поділимося зразками заяви й наказу.
КМУ від 28.03.1997 № 278 визначає сезонні галузі та сезонні роботи
Сезонна робота — це одна з найбільш поширених форм працевлаштування в різних сферах діяльності, таких як сільське господарство, будівництво, туризм, роздрібна торгівля та інші. Вона є чудовою можливістю для працівників знайти тимчасову зайнятість, а для роботодавців — вирішити питання з підвищеною потребою у працівниках у пік сезону. Однак процес найму сезонних працівників має свої особливості, а відпустка на сезонній роботі викликає низку питань. Усе про оформлення відпустки сезонним працівникам – у статті.
Працівник має право укладати трудовий договір як і в одній, так і в декількох установах, організаціях одночасно. Таке право передбачає частина 2 статті 21 КЗпП. Тому працівник, окрім основного трудового договору, має можливість укласи і трудовий договір про роботу за сумісництвом.
Кадровики зазначають у наказах про прийняття на час відпустки з вагітності та пологів, що приймають працівника тимчасово. Але це помилка. В наказі необхідно вказати вид трудового договору на час такої відпустки: строковий трудовий договір
Та інші питання щодо укладання трудових договорів між роботодавцем та працівником у форматі зручної таблиці