ДПС звітує про недотримання роботодавцями податкового та трудового законодавства

Які порушення зафіксували фахівці

Perevirka_22_07.jpg

Державна податкова служба (ДПС) постійно контролює, чи дотримуються суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, податкового та іншого законодавства України.

Штрафи за трудові порушення з 1 жовтня

Фахівці ДПС виявили, що в одній із мереж магазинів сімейного шопінгу в кожному торговельному залі здійснювали продаж одних і тих самих товарів одночасно кілька підприємців –– фізичних осіб: на кожній касі –– інший суб’єкт господарювання. Крім того, вони продавали товари без видачі розрахункових документів установленої форми та змісту на повну суму проведеної операції. 

Працівники територіальних підрозділів податкового аудиту організували та одночасно провели 17 фактичних перевірок мережі магазинів сімейного шопінгу на території Вінницької, Житомирської, Київської, Хмельницької, Черкаської та Чернігівської областей. Під час перевірок виявили та задокументували порушення податкового законодавства на загальну суму понад 3,4 млн гривень. 

Фахівці ДПС також встановили, що роботодавці порушували законодавство щодо укладання трудового договору та оформлення трудових відносин з найманими особами. Так, до виконання обов’язків без подання до ДПС повідомлення про прийняття на роботу допустили 24 особи.

Під час проведення фактичних перевірок працівники податкового аудиту провели хронометражі господарської діяльності несумлінних платників податків і з’ясували, що у всіх випадках середньодобовий виторг, проведений через реєстратори розрахункових операцій, зріс від 40 до 1700 відсотків.

За матеріалами ДПСУ

Ірина Житкова шеф-редактор Експертус Кадри
Що змінилося та як застосовувати нові норми: як переносити вихідні, яким працівникам можна виплатити компенсацію за невикористану відпустку без звільнення, які відпустки не входять до стажу для щорічних відпусток, хто матиме право на нову відпустку до 60 к. дн., кому роботодавець зможе відмовити у відпустці, чи можна замінити оплачувані відпустки неоплачуваними та багато іншого.

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Призупинення трудового договору в умовах воєнного стану

Призупинення трудових відносин — досить актуальна процедура під час воєнного стану. Що таке призупинення трудового договору? Як законно та ефективно здійснити призупинення трудового договору в умовах воєнного стану та повернути працівників на роботу? Як слід оформляти кадрові документи у такому разі та що необхідно знати про наслідки призупинення трудового договору? Покроковий алгоритм дій кадровика з підказками чекає на вас у статті.
89254

Ключове про трудовий договір зі зразком

Конституція України кожному громадянину гарантує право на працю. Реалізація цього права починається з укладання трудового договору. Що таке трудовий договір та його види? Який вид та форму договору обрати? З якого моменту трудовий договір вважається укладеним? У чому полягає відмінність трудового договору від цивільно-правових договорів? Як виглядає приклад трудового договору? Які можливості діють в період воєнного стану? Ми підготували для вас роз’яснення та зразок трудового договору.
260967

Як припинити дію колдоговору

Колективний договір — це угода між роботодавцем (або об’єднанням роботодавців) та представницьким органом працівників, яка встановлює взаємні права, обов’язки і відповідальність сторін щодо регулювання виробничих (робочих) відносин. Усе про припинення дії колективного договору — у статті.
4768

Зміна істотних умов трудового договору

Зміна умов трудового договору — це процедура, яка передбачає внесення змін до існуючих умов праці, визначених у трудовому договорі. Це може стосуватися зміни заробітної плати, графіку роботи, посадових обов’язків та інших умов. Більш детально про зміну умов трудового договору та про те, чи можна змінювати істотні умови трудового договору – у статті.
8648

Стажування на робочому місці до оформлення трудових відносин — не правомірно

З назви статті вже зрозуміло, що проведення стажування на робочому місці до оформлення трудових відносин є порушенням чинного законодавства. Але проходження стажування законодавчо передбачено для певних категорій осіб, зокрема, студентів, безробітних, державних службовців тощо.
75680

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді