КМУ ухвалив зміни до Положення про військово-транспортний обов’язок
Як звітувати до ТЦК про наявність транспортних засобів
21 квітня 2023 р. КМУ привів у відповідність норми Положення про військово-транспортний обов’язок, затвердженого постановою КМУ від 28.12.2000 № 1921(далі — Положення № 1921) до статті 6 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.1993 № 3543-XII (далі— Закон про мобілізацію). Встановили, що інформацію про реєстрацію (перереєстрацію) та зняття з обліку транспортних засобів, які перебувають у власності підприємств, установ та організацій і можуть бути призначені для задоволення потреб ЗСУ та інших військових формувань в особливий період, подаватимуть територіальні органи з надання сервісних послуг МВС до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК) щокварталу та протягом 5-ти робочих днів з дати, як отримали запит від ТЦК.
Нагадаємо, що з 02 вересня діє норма Закону про мобілізацію, за якою територіальні органи МВС мають щокварталу подавати до ТЦК відомості про транспорт підприємств. Відтак, КМУ привів у відповідність до норм Закону положення підзаконного акту.
Звіт «Відомість про наявність і технічний стан транспортних засобів і техніки, а також про громадян, які працюють на підприємстві, в установі та організації на таких транспортних засобах і техніці» подають ТЦК щороку до 20 червня та 20 грудня усі підприємства незалежно від форми власності (п. 15 Положення № 1921).
Олена Петровська
За матеріалами ТГ-каналу
Тараса Мельничука
У сучасному кадровому середовищі ефективне управління документообігом є запорукою успішної діяльності будь-якого підприємства. Бланк листа підприємства — один із простих, але дієвих інструментів оптимізації роботи. Фірмовий бланк організації (зразок) — це стандартний шаблон офіційної кореспонденції, який значно зменшує час на підготовку документів і підвищує загальний рівень професіоналізму. Бланк листа підприємства (зразок) — у статті.
11 липня 2025 року оприлюднено Зміни № 15 до Національного класифікатора України «Класифікатор професій» ДК 003:2010, затверджені наказом Міністерства економіки України. Оновлення Класифікатора — це важливий крок до адаптації національної системи професій до сучасних реалій ринку праці, цифровізації, воєнних обставин і євроінтеграційного курсу України
Тимчасове переведення працівника на іншу посаду, зокрема, оформлюють наказом. Нині немає типової форми такого наказу, тому варто готувати наказ про переведення за загальними правилами діловодства.
Працівник вийшов з щорічної відпустки, після чого прийняв рішення звільнитися. Однак він не відпрацював робочий рік, за який йому було надано відпустку. Очевидно, що кожному роботодавцю захочеться повернути гроші за ті дні відпустки, які не є відпрацьованими. Зробити це можливо, але за певних умов.
У сфері трудових правовідносин судова практика відіграє важливу роль для формування стабільного правозастосування, захисту прав працівників і роботодавців, а також для тлумачення норм трудового законодавства. В умовах постійного оновлення правової бази України актуальним є ґрунтовний аналіз судової практики у трудових спорах. Яка практика розгляду судами трудових спорів — читайте у статті.