Чи потрібно в цьому разі погодження військової адміністрації?
Розібратися в ситуації допомагає керівник групи експертів із кадрових питань Ольга Догадіна.
Чи можна збільшити тривалість робочого часу за погодженням з військовою адміністрацією підприємству, яке не є об’єктом критичної інфраструктури
Так, нормальну тривалість робочого часу в період дії воєнного стану можна збільшити до 60 годин на тиждень для працівників, зайнятих на об’єктах критичної інфраструктури (в оборонній сфері, сфері забезпечення життєдіяльності населення тощо) (ч. 1 ст. 6 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX; далі — Закон № 2136).
Закон № 2136 не передбачає можливості збільшити тижневу тривалість робочого часу для інших підприємств, зокрема тих, що обслуговують підприємства критичної інфраструктури.
Вас також може зацікавити:
Водночас до повноважень військової адміністрації належить, зокрема, встановлення режиму роботи підприємств комунального господарства, торгівлі та громадського харчування, побутового обслуговування, що перебувають у комунальній власності відповідних територіальних громад (п. 39 ст. 15 Закону № 389). Проте Закон № 389 не надає військовим адміністраціям повноважень збільшувати для підприємств тижневу тривалість робочого часу.
Більше про законодавче обґрунтування можна дізнатися у консультації Ольги Догадіної.
За відсутності колективного договору в організації має бути розроблено інший нормативний акт з питань оплати праці. Наприклад, положення про преміювання за підсумками роботи за місяць, квартал тощо. Примірний зразок положення про преміювання знайдете у статті.
З початком відпускної кампанії як у кадровиків та бухгалтерії, так і у працівників виникає немало запитань щодо відпусток, зокрема, про особливості їх надання під час воєнного стану. Відповідні на запитання знайдете в спеціальній підбірці про відпустки
Строковий трудовий договір доцільно укладати у випадках, коли трудові відносини не можуть бути встановлені на невизначений строк з урахуванням характеру наступної роботи або умов її виконання, або інтересів працівника, чи в інших випадках, передбачених законодавчими актами.
Тимчасова робота — різновид строкового трудового договору, який має особливості щодо строків, підстав для укладення, відпустки, оплати лікарняних, припинення чи продовження.
Оформлення працівника на роботу фізичною особою-підприємцем (ФОП) в Україні має відбуватися відповідно до вимог трудового законодавства. Як ФОП прийняти працівника на роботу законно та швидко — у статті.