Призовний вік зменшать до 25 років,— законопроєкт вже у Раді

Теми:
Автор
провідний експерт із трудового законодавства Експертус Кадри
Міноборони ініціює зміни, щоб залучати на військову службу під час мобілізації більшу кількість придатних до військової служби громадян

image64

Працівник — призовник чи військовозобов’язаний, якщо у 24 роки має тимчасове посвідчення

09 травня 2023 року у ВР зареєстрували проєкт Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» № 9281 (далі — Законопроєкт № 9281). 

За ініціативою Головнокомандувача ЗСУ Міноборони розробило Законопроєкт № 9281 та пропонуєзменшити максимальний вік, до якого працівник може перебувати на військовому обліку призовників, з 27-ми до 25-ти років.

Як зазначає у пояснювальній записці міністр оборони Олексій Резніков, на військову службу під час мобілізації призивають військовозобов’язаних, тому значну кількість придатних до військової служби громадян, що не мають статусу військовозобов’язаних, не можуть мобілізувати. Отже, мета Законопроєкту № 9281 —зменшити вік перебування на військовому обліку призовників.

Переважна кількість призовників отримує відстрочку від призову на строкову військову службу у 18 років. Більшість із них — на навчання, яке триває протягом 4—6 років, в залежності від рівня освіти, та яке закінчують у віці 22—24 років. Тож, якщо зменшити максимальний призовний вік до 25 років, призовні комісії матимуть 1—3 роки для призову на строкову військову службу.

Законопроєкт № 9281 передбачає зміни до статей 15, 18, 18-1, 37 Закону України  «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.1992 № 2232-XII.

Олена Петровська

за матеріалами ВР

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершуємо діловодний 2024-й та розпочинаємо 2025-й: шість невідкладних справ

Завершення діловодного року — це завжди звітність, журнали з діловодства та перевірка ведення документообігу протягом року. Правила організації діловодства та архівного зберігання документів завжди викликають низку питань: які загальні правила ведення діловодства, як має бути влаштована організація діловодства на підприємстві, де знайти реєстраційні форми діловода? Наші експерти підготували відповіді на ці та інші питання про ведення діловодства на підприємстві.
5487

Подання до ТЦК та СП списку громадян, що підлягають приписці до призовних дільниць: порядок та зразок

Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
41186

Наказ про оголошення простою через відключення світла та тепла

Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
19226

Запис в трудову книжку про прийняття на роботу

Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
96921

Щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці: кому та за яких умов надається

Гарантовані 24 дні відпочинку на рік — не межа. Окрім щорічної основної відпустки, деяким працівникам встановлюються щорічні додаткові відпустки, зокрема — додаткова відпустка за особливий характер праці. Які працівники можуть претендувати на неї та скільки додатково відпочивати, — детально у статті.
26038

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді