Призовний вік зменшать до 25 років,— законопроєкт вже у Раді

Теми:
Автор
провідний експерт з трудового законодавства Експертус Кадри Цифрового видавництва Експертус, Київ
Міноборони ініціює зміни, щоб залучати на військову службу під час мобілізації більшу кількість придатних до військової служби громадян

image67

Працівник — призовник чи військовозобов’язаний, якщо у 24 роки має тимчасове посвідчення

09 травня 2023 року у ВР зареєстрували проєкт Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» № 9281 (далі — Законопроєкт № 9281). 

За ініціативою Головнокомандувача ЗСУ Міноборони розробило Законопроєкт № 9281 та пропонуєзменшити максимальний вік, до якого працівник може перебувати на військовому обліку призовників, з 27-ми до 25-ти років.

Як зазначає у пояснювальній записці міністр оборони Олексій Резніков, на військову службу під час мобілізації призивають військовозобов’язаних, тому значну кількість придатних до військової служби громадян, що не мають статусу військовозобов’язаних, не можуть мобілізувати. Отже, мета Законопроєкту № 9281 —зменшити вік перебування на військовому обліку призовників.

Переважна кількість призовників отримує відстрочку від призову на строкову військову службу у 18 років. Більшість із них — на навчання, яке триває протягом 4—6 років, в залежності від рівня освіти, та яке закінчують у віці 22—24 років. Тож, якщо зменшити максимальний призовний вік до 25 років, призовні комісії матимуть 1—3 роки для призову на строкову військову службу.

Законопроєкт № 9281 передбачає зміни до статей 15, 18, 18-1, 37 Закону України  «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.1992 № 2232-XII.

Олена Петровська

за матеріалами ВР

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Положення про преміювання працівників: зразок

За відсутності колективного договору в організації має бути розроблено інший нормативний акт з питань оплати праці. Наприклад, положення про преміювання за підсумками роботи за місяць, квартал тощо. Примірний зразок положення про преміювання знайдете у статті.
44511

Усе про відпустки: спецпідбірка для кадровика

З початком відпускної кампанії як у кадровиків та бухгалтерії, так і у працівників виникає немало запитань щодо відпусток, зокрема, про особливості їх надання під час воєнного стану. Відповідні на запитання знайдете в спеціальній підбірці про відпустки
50070

Заява про прийняття за строковим трудовим договором

Строковий трудовий договір доцільно укладати у випадках, коли трудові відносини не можуть бути встановлені на невизначений строк з урахуванням характеру наступної роботи або умов її виконання, або інтересів працівника, чи в інших випадках, передбачених законодавчими актами.
31311

Як ФОП прийняти працівника на роботу

Оформлення працівника на роботу фізичною особою-підприємцем (ФОП) в Україні має відбуватися відповідно до вимог трудового законодавства. Як ФОП прийняти працівника на роботу законно та швидко — у статті.
5355

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді