Надбавка працівникам бюджетних установ у районах бойових дій, — проєкт Мінекономіки

Теми:
Автор
провідний експерт з трудового законодавства Експертус Кадри Цифрового видавництва Експертус, Київ
Працівникам, які продовжують виконувати свої обов’язки й завдання на територіях бойових дій, пропонують встановити додатковий коефіцієнт до посадових окладів

image76

Чи підвищують посадовим особам ОМС оклади за роботу в зоні можливих чи активних бойових дій

СПО об’єднань профспілок України розмістило на своєму сайті проєкт постанови КМУ «Деякі питання оплати праці працівників підприємств, установ, закладів та організацій під час воєнного стану».  Розробник постанови — Мінекономіки. 

Документ передбачає щомісячну надбавку за роботу з особливими умовами праці працівникам підприємств, установ, закладів та організацій, що фінансуються з державного та місцевих бюджетів, які безпосередньо виконують обов’язки та завдання:

  • на територіях можливих бойових дій, включених до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого Мінреінтеграції тимчасово окупованих територій, для яких не визначена дата припинення можливості бойових дій — у граничному розмірі 50% посадового окладу;
  • на територіях активних бойових дій — у граничному розмірі 100% посадового окладу.

Працівникам надавачів соціальних послуг державного/комунального сектору, що розташовані та безпосередньо надають соціальні послуги на територіях можливих або активних бойових дій, виплачуватимуть надбавку до 100% посадового окладу.

Розмір надбавки та перелік працівників, яким встановлюють надбавку, визначатиме керівник підприємства та погоджуватиме з профспілкою або уповноваженими представниками працівників.

Керівникам інших підприємств рекомендують передбачити в колдоговорах виплату такої надбавки працівникам, які безпосередньо виконують свої обов’язки та завдання на територіях можливих або активних бойових дій.

Керівникам ОМС рекомендують передбачити необхідні кошти підприємствам, установам, закладам та організаціям за можливості.

Нагадаємо, що оплату праці працівників держорганів та ОМС, які безпосередньо виконують обов’язки та завдання на територіях можливих та активних бойових дій регулює постанова КМУ від 25.04.2023 № 391.

Олена Петровська

за матеріалами СПО об’єднань профспілок України

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Особовий листок з обліку кадрів: порядок та зразок заповнення

Особовий листок по обліку кадрів — обов’язкова складова особової справи працівника. Зразок заповнення особового листка з обліку кадрів не має затвердженої законом типової форми. Саме тому у кадровиків виникають питання: що таке особовий листок з обліку кадрів, який бланк доповнення до особового листка з обліку кадрів, хто заповнює особовий листок з обліку кадрів. Щоб не витрачати час, скористайтеся бланком та зразком заповнення.
273076

Перенесення відпустки: коли можливо

Щорічні відпустки надають за графіками. Проте за певних обставин допустимо змінити термін надання відпустки. Чи можна з ініціативи роботодавця перенести щорічну відпустку працівника на інший період? Як надати чорнобильську відпустку за минулі роки? Чи можливе перенесення щорічної відпустки за ініціативою працівника? Які особливості перенесення святкового дня під час відпустки? Відповіді на питання та все про порядок перенесення відпустки — у статті.
37566

Особова картка П-2: як вести

Особова картка — основний обліковий документ працівника. Роботодавець обліковує особовий склад підприємства за допомогою картотеки особових карток.
197317

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді